Пенсіонерам-ФОПам вигідно торгувати алкоголем і підакцизними товарами, – експерт

Фізична особа-підприємець, який отримує пенсію за віком, може торгувати алкоголем і при цьому не сплачувати єдиного соціального внеску.

Так пожартувала сьогодні, 31 травня, під час відеопрограми «Бухгалтерська правда», яка відбулася у Львівському прес-клубі, партнер компанії «Академія професійного бухгалтера» Людмила Шахно.

– Якщо (ЩЛ.- пенсіонер) на спрощеній системі, то це – звільнення від сплати 704 гривень, а на загальній системі – це звільнення від сплати ЄСВ від усієї суми отриманого доходу. Якщо на загальній системі є ті, кому заборонено бути на спрощеній, тобто ті, хто торгують алкоголем чи іншими підакцизними товарами, можна зробити висновки: пенсіонерам-ФОПам добре торгувати алкоголем, – пояснює вона.

Нагадаємо, що з 1 січня цього року держава змусила платити ЄСВ всіх ФОПів, незалежно від системи оподаткування та незважаючи на те, чи здійснюють вони діяльність, чи ні. Проте є дві категорії, які мають право не платити ЄСВ. Одна з них – пенсіонери за віком.

Це підтверджено листом ДФС України від 30.12.2016 №4165899-99-13-02-01-17, який посилається на частину четверту статті 4 Закону № 2464 у редакції Закону № 1774, де написано: «З 1 січня 2017 року фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, та фізичні особи-підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами, та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу».

Архіви