Експерт назвала підприємців, яким з 1 липня не блокуватимуть податкові накладні

З 1 липня цього року податкова почне блокувати податкові накладні, які не відповідають певним вимогам. З 1 квітня відбувається тестування цієї процедури.

Про це сьогодні, 31 травня, під час відеопрограми «Бухгалтерська правда», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила партнер компанії «Академія професійного бухгалтера» Людмила Шахно.

– Ця процедура спрямована на те, щоби побороти «вимивання» ПДВ завдяки «податковим ямам». Усі наші податкові накладні, які потраплять в податковий реєстр, будуть профільтровуватися щодо ознак ризикових операцій. І якщо система визначить, що ця податкова накладна містить певні критерії ризикових операцій, то її заблокують. Це означає, що постачальник чи продавець все одно сплатить податки, а ось покупець не отримає податкового кредиту, – пояснює фахівець, для чого придумали блокування податкових накладних.

За її словами, уряд зараз надав для ознайомлення вже другу редакцію законодавства про блокування.

– Якщо в першій редакції блокували майже всіх, то в другій вже видається не так страшно, – ділиться враженнями Людмила Шахно.

Вона вже ознайомилася з новою редакцією і назвала, кому пощастить і чиї накладні не заблокують (докладніше –  на слайді у відео).

– Якщо вам не пощастило і вашу декларацію заблокували, то її будуть розглядати більш докладно. Це – як в аеропорту, коли ви викликаєте певні підозри і вас запрошують у спеціальну кімнату для огляду, – порівнює Людмила Шахно.

У випадку, коли реєстрацію податкової накладної зупинили, то платник податків має право надати пояснювальні документи.

– У перелік документів, які треба надати, потрапило все, крім вашого свідоцтва про народження та паспорта, – жартує аудитор.

Якщо податкову накладну блокують, то платник податку не отримує окремого листа про це. Довідатися про це можна з квитанції.

– Коли ви реєструєте податкову накладну, то вам приходить квитанція. І в ній, внизу є окремою фразою – «виявлені помилки». А якщо у вашій квитанції про реєстрацію податкової накладної немає фрази «виявлені помилки», отже все – нормально, – Людмила Шахно пояснює, де шукати свій «лист щастя».

Архіви