Парубій нагадав, що навіть комуністи не виселяли Будинок вчителя з палацу Бєльських у Львові

Працівники обласного Будинку вчителя протестують проти рішення комісії освіти, науки та інновацій Львівської обласної ради про передання приміщення установи Малій академії наук.

У Львівському пресклубі відбулася пресконференція на тему «Рейдери загрожують Львівському обласному Будинку вчителя», в якій взяли участь члени колективу Будинку вчителя директор Володимир Парубій, завідувачка відділу Ліліана Ваврін, письменник, доктор історичних наук Петро Шкрабʼюк, громадський діяч Юрій Путас.

Було зазначено, що останнім часом в інтернет-просторі розгорнулася кампанія безпідставних і образливих звинувачень на адресу колективу Будинку вчителя. Цю кампанію, за словами Володимира Парубія, започаткувала на своїй сторінці депутат Львівської обласної ради від «Самопомочі» Парасковія Дворянин, а підтримав її директор департаменту освіти і науки Львівської обласної військової адміністрації Олег Паска.

Володимир Парубій сказав, що тривалий потік наклепів і неправди обурив громадськість Львівщини, відомих науковців, письменників, митців, ветеранів російсько-української війни, Генерального консула Республіки Польща у Львові, акторів Польського народного театру, що входять у склад колективу Будинку вчителя. Усі вони, за словами Парубія висловили свій осуд цій брехливій інформації.

Будинок вчителя створений ще у 1947 році. Він як заклад культури у системі освіти став важливим осередком зростання культурно-освітнього рівня педагога. За цей час змінювалися режими, влади, але ніхто не посягав на Будинок вчителя. Бо навіть недолугі чиновники розуміли значення вчителя в житті суспільства. Як писав голова Всеукраїнського товариства «Рідна школа», академік Петро Сікорський, «навіть комуністи його не чіпали».

Письменник, науковець Петро Шкрабʼюк розповів на пресконференції про плідну творчу взаємодію з Будинком вчителя членів Львівської письменницької організації, Наукового товариства ім. Т. Шевченка та інших творчих і наукових спілок.

Завідувачка відділу Будинку вчителя Ліліана Ваврін розповіла про багатогранну діяльність колективу Львівського обласного Будинку вчителя, повідомила, що члени колективу та творчих гуртків Будинку відзначені за успішну діяльність десятками грамот і подяк Львівської облдержадміністрації та обласної ради. Окремі працівники одержали почесне звання «Заслужений працівник культури України».

Аргументовано спростовував звинувачення на адресу Будинку вчителя і громадський діяч Юрій Путас.

Володимир Парубій повідомив, що від імені громадськості Львівщини прийнято звернення до голів ЛОДА і обласної ради з проханням захистити Будинок вчителя від безпідставних атак.

Натомість у соціальній мережі Фейсбук Парасковія Дворянин і Олег Паска майже однаково відреагували на цю критику кількома реченнями. “Талановиті діти – не рейдери! Вони – майбутнє нашої країни!” – написав Олег Паска, а Параска Дворянин, поширюючи цей допис, додала, що це “все, що варто знати про Будинок вчителя, який комісія освіти, науки та інновацій ЛОР передала Малій Академії Наук!”

Кінцеве рішення щодо долі приміщення обласного Будинку вчителя, розташованого на вулиці Коперника, 42 у Львові і відомого як колишній палац Бєльських, залежатиме від рішень обласної ради і обласної військової адміністрації. Нагадаємо, що Львівський обласний Будинок вчителя є комунальним закладом Львівської обласної ради.

Архіви