Понад 1750 жінок отримали допомогу в межах проєкту «Адвокаційна підтримка жінок-ВПО» у Львівській області

Сьогодні на пресконференції у Львівському пресклубі підбили підсумки проєкту, пише DailyLviv.com.

“Важливий результат проєкту, що нам вдалося заохотити жінок-ВПО брати участь у житті громади, ініціювати прийняття важливих рішень як на місцевому, так і національному рівнях”, – розповіла координаторка проєкту, експертка Центру “Жіночі перспективи” Олена Кальбус.

У межах проєкту жінки могли отримати гуманітарну, юридичну, психологічну допомогу та підтримку, інформаційні консультації, а також самі брали участь у розв’язання важливих питань. Гуманітарну допомогу отримали 873 особи, включно з 39 жінками з дітьми з Херсонської області, які постраждали від підриву Каховської ГЕС. 86 жінок отримали інформацію щодо власного економічного розвитку. Троє з них взяли участь в конкурсі мінігрантів із започаткування власної справи; 1 жінка отримала грант на реалізацію свого задуму.

Проєкт реалізовували у Львові та ще 8 громадах Львівської області: Самбірській, Жовківській, Червоноградській, Великомостівській, Новояворівській, Сколівській, Стрілківській, Заболотцівській. У Стрілківській громаді створили мобільний пункт медичної допомоги мешканцям громади у гірській місцевості. У двох громадах (Стрілківська та Заболотцівська) відновлений рух громадського транспорту до найближчих міст. У Новояворівській громаді сім’ї ВПО отримали нові кімнати в гуртожитку (з ремонтом та новою побутовою технікою).

“У Новояворівській громаді жінки-ВПО успішно пройшли навчання з адвокації, у результаті провели адвокаційну кампанію щодо покращення умов компактного проживання. У рамках проєкту активні жінки ВПО об’єдналися, навчалися та заснували дві громадські організації, у яких розпочали активну діяльність, залучаючи ВПО Новояворівської громади. Це – ГО «Новояворівське об’єднання внутрішньо переміщених осіб” та ГО «Жінки змінюють світ”, – каже Леся Більська, координаторка проєкту в Новояворівській громаді.

Також у двох громадах (Червоноград, Жовква) створені Координаційні ради зі захисту прав ВПО. У Сколівській громаді орган місцевого самоврядування підтримав ініціативу жінок-ВПО зі створення в громаді житла для сімей ВПО та скерував відповідне звернення до Верховної Ради України.

Як підсумували координаторки проєкту, у громадах функціонували групи психологічної підтримки для ВПО, групи з вивчення іноземних мов, групи арттерапія, інтуїтивного терапевтичного мистецтва, групи для проведення майстер-класів для дітей тощо.

Нагадаємо, проєкт реалізовували в 9 громадах Львівської області. Його мета — допомогти жінкам-ВПО задовольнити найбільш актуальні потреби та реалізувати їхні права на участь у прийнятті рішень на місцевому та регіональному рівнях.

Проєкт реалізовували у співпраці з проєктом UN Women Ukraine / ООН Жінки в Україні «Трансформаційні підходи для досягнення ґендерної рівності в Україні», що фінансується Урядом Швеції, та реалізується в співпраці з Офісом Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції

 

Архіви