Олександр Ганущин: “Мені гірко визнати, що проект нової України європейського взірця виродився у програму «Новий курс»

4 листопада 2009 року  в Прес-клубі відбулася прес-конференція в рамках Незалежного громадського прес-центру «Львівський вибір-2010», в якій взяв участь депутат Львівської обласної ради Олександр Ганущин. Він зробив заяву для преси, яку подаємо повнотекстово:

«Наприкінці 2008 року і впродовж першої половини 2009-го мені і багатьом громадянам України здавалося, що Арсеній Яценюк може стати лідером нового покоління і тієї третьої сили, яка здатна взяти на себе відповідальність за стан у країні. Особливо імпонували сміливі тези, викладені у 17-ти викликах за 17-ть років незалежності України. Багато хто повірив і у те, що курс молодого перспективного політика буде продовженням, а сам Арсеній Яценюк – спадкоємцем Віктора Ющенка на посаді Президента України.

Однак сьогодні слід констатувати, що Арсеній Яценюк кардинально відійшов від принципів, задекларованих на старті претензій на крісло глави держави, не кажучи вже про позиції, сповідувані ним на посаді міністра закордонних справ України. Оскільки модерний проект нової України європейського взірця вперше прозвучав саме з уст Арсенія Яценюка, тому особливо неприйнятним є те, що за короткий період часу вектор його програмних засад був рішуче змінений.

У цей модерний проект, у нову третю силу і у політика, який мав розуміння національної ідеї як людина, що здобула певний досвід у державному управлінні та в місцевій політиці, я справді повірив – усією душею. Щоб бути ефективним менеджером виборчого процесу, я усвідомлено і добровільно пішов із посади заступника голови обласної державної адміністрації-керівника апарату і очолив виборчий штаб Арсенія Яценюка на Львівщині.

Сьогодні мені гірко визнати, що проект нової України європейського взірця виродився в одну з неперспективних євразійських політико-економічних моделей. Він переродився у програму «Новий курс» кандидата у Президенти України Арсенія Яценюка, де національна ідея підмінена східноєвропейським проектом інтеграції, що передбачає якомога більшу взаємозалежність України з Росією та іншими країнами, що донедавна входили до складу Союзу Радянських Соціалістичних Республік. Та й способи впровадження модернізації України, закладені у програмі Арсенія Яценюка, чомусь – за дивним збігом історичних обставин – дуже нагадують радянські підходи, які домінували на 16 частині земної кулі у першій половині 20 століття.

На моє глибоке переконання, як громадянина України, сьогоднішній рух за напрямком, визначеним «Новим курсом», не відповідає національним інтересам України. Саме тому, з огляду на подані тут міркування, я прийняв рішення про вихід з виборчого процесу у статусі керівника Львівського обласного штабу кандидата у Президенти України Арсенія Яценюка». 

Архіви