Олег Онисько не контактує зі Садовим і не зазнає від нього тиску

Жодне медіа не буде «копати» під свого власника. Але не може замовчувати скандал, якщо цей власник у ньому опинився.

Таку думку озвучив головний редактор інтернет-видання «Zaxid.net»  Олег Онисько під час круглого столу на тему: «Участь медіавласників в управлінні ЗМІ», який відбувся у Львівському прес-клубі.

– Я зараз виступаю в якості медіа, яке належить дружині Андрія Садового, міського голови. Як сказав пан Курпіль, дружина та чоловік – це одне, отже зрозуміло, що видання належить міському голові, – каже він.

За словами головного редактора інтернет-видання «Zaxid.net», він не контактує з міським головою і не зазнає від нього тиску.

– Як тверезомисляча людина, я враховую, що це медіа належить Садовому. Тому на «Zaxid.net» навряд чи можна буде побачити необґрунтовану критику Садового. Але ми часто критикуємо міську владу чи навіть партію  «Самопоміч» там, де вони помиляються. Це зумовлено не стільки принциповістю, скільки правилами конкурентної боротьби серед медіа. Якщо медіа, яке належить якомусь власникові, буде замовчувати очевидний скандал, то воно втрачає довіру читачів.  Якраз конкуренція між медіа і власниками завжди сприяє більшій поінформованості громади.

Тому що кожен з нас, редакторів чи співвласників, має свої інтереси, люди слабкі, піддаються на тиск чи гроші. А коли працюють закони ринку, то вони невблаганні, – пояснює Олег Онисько.

Родині Садових також належить ТРК «Люкс» та «24-канал». Арсен Данилюк, шеф-редактор відділу «Головні новини Львова» ТРК «Люкс», стверджує, що він також не спілкується з власником. Але інколи бувають кумедні історії, в яких згадується ім’я Андрія Садового.

– Учора була історія. В місті Ходорів затримали вантаж лісу. За документами, це були дрова, насправді, це була ділова деревина і під сосною були заховані букові дерева. Я відправив туди групу. Водночас приїхав власник вантажу з якогось лісгоспу Тернопільської області. Він побачив журналіста з мікрофоном з емблемою «24 каналу» і сказав: «Цей канал належить Садовому, це політичне замовлення і Садовий хоче відібрати мою деревину», – розповідає шеф-редактор відділу «Головні новини Львова».

За його словами, дуже часто, коли журналісти хочуть поспілкуватися з двома сторонами конфлікту, щоби подати дві точки зору, одна з цих сторін просто звинувачує телеканал у приналежності меру Львова.

– Але мені просто працювати. Менеджмент поставив переді мною завдання – робити якісні новини. Я, практично, не отримую дзвінків від генерального директора, власника чи прес-секретарів «Сампомочі». Звичайно, я отримую від них інформацію. Але остаточне рішення, як і відповідальність за те, що ми випускаємо в ефір, покладається на мене, – каже він. 

Круглий стіл організували ГО "Медіаварта" і ЛОГО "Львівський прес-клуб" за фінансової підтримки Національного фонду підтримки демократії (NED).

Архіви