Окремі учасники АТО та ветеранські організації дозволяють собою маніпулювати, – політолог у Львові

Військовий конфлікт – одна з ключових проблем, які є зараз в Україні. І її обігруватимуть усі кандидати в Президенти.

Про це сьогодні, 15 лютого, під час засідання прес-центру «Вибори-2019» на тему: «Чорні технології на виборах Президента України», яке відбулося у Львівському прес-клубі, заявив доктор політичних наук, професор НУ «Львівська політехніка» Микола Бучин. 

– Зрозуміло, що жоден кандидат не омине цю тему, тому що вона є гіперважливою для суспільства, – вважає він.

Блогер, політичний експерт Юрій Ситник нагадав, що в 2014 році політики так само спекулювали на пам’яті загиблих. 

– Почалося все зі спекуляції на пам’яті «Небесної сотні». Зараз йде спекуляція вже на пам’яті небесних легіонів. Ми бачимо, що чи не всі кандидати намагаються апелювати до Збройних сил, до учасників АТО, як колись апелювали до воїнів «Небесної сотні». І це дуже сумно, – каже він.

Микола Бучин переконаний, що окремі учасники АТО та ветеранські організації дозволяють собою маніпулювати.

Натомість, на думку голови ГО « Громадський рух «Європейське місто» Богдана Рабешка, учасники АТО, також як інші громадяни, мають різні політичні погляди. І можуть висловлювати їх вільно.

– Не можна вважати, що всі вони будуть голосувати тільки за одного кандидата, – переконаний він. 

З ним погоджується і представник львівської асоціації політологів «Поліс» Микола Спересенко. За його словами те, що політики залучають до своєї підтримки ветеранів війни, треба сприймати спокійно. 

– Не треба ототожнювати окремих представників чи окремі організації з усіма учасниками АТО чи ООС. Позиція одного не означає, що всі, без винятку, підтримують конкретного кандидата. Так, кандидати скористаються і захочуть наголосити, що певні спілки віддають їм преференції на виборах. Але навіть якщо їх підтримує спілка з 5 тисяч осіб, це не означає, що їх підтримали всі, без винятку, – переконаний він. 

А на думку представника центрального виборчого штабу кандидата в Президенти України Анатолія Гриценка Тараса Стецьківа, тема підтримки військовими того чи іншого кандидата під час цих виборів не матиме великого значення. 

– На мою думку, тема військових великого значення у цій виборчій кампанії не буде мати.  Значною мірою і через те, що чинний Президент дискредитував саму ідею військової доблесті і честі, – каже Тарас Стецьків. 

Архіви