Одна рада Львівщини ввімкнула відеокамери

23 міських та районних ради в різних куточках України проводять он-лайн трансляції своїх пленарних засідань.

Про це сьогодні, 8 вересня, під час прес-конференції на тему: “Публічні органи місцевого самоврядування в Україні – досягнення та виклики”, яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив експерт Західноукраїнського ресурсного центру Петро Лазарчук.

За його словами, представники місцевих рад мали можливість подати свої заявки до проекту «Школа демократичних правил і процедур». Його мета – підвищити прозорість діяльності органів місцевого самоврядування України, впроваджуючи парламентські процедури в їхню роботу.

З Полтавської області виявили бажання транслювати свої пленарні засідання сім місцевих рад. А ось з Запорізької області не було жодної заявки. Так само, як і з Криму.  Зараз в рамках проекту в Донецькій області онлайн-трасляцію можна побачити з Маріупольської та Словянської міських рад. А у Львівській – з Жидачівської.

– Процес запровадження парламентських процедур не був легким. Доводилося подекуди переконувати запроваджувати хороші практики, які би підвищували їхню прозорість та підзвітність, – розповідає він.

Петро Лазарчук каже, що обов’язковість он-лайн трансляцій засідань сесій закріплені в регламенті роботи сесії. За цю можливість проголосували депутати. І тепер це не залежить від настрою голови чи іншої особи, які схотіли, то ввімкнули трансляцію, а не схотіли – то не ввімкнули.

Вартість обладнання для трансляцій для однієї ради складала приблизно 2 тисячі доларів.

– Це дві камери, які працюють одна на зал, інша на президію. Трансляція здійснюється через Youtube та записується на жорсткий диск. Перед трансляцією провайдер повідомляється про неї, щоби збільшити трафік. І декілька тисяч осіб може одночасно дивитися цю трансляцію. В рамках проекту трансляція безкоштовна. Після закінчення проекту ради самі вирішать як вони будуть здійснювати трансляцію, – каже він. 

Архіви