Інтернет помирив депутатів з виборцями

Онлайн-трансляція сесій міських та районних рад призвела до того, що депутати місцевих рад припинили одне одного ображати та безпідставно звинувачувати під час сесії.

Про це сьогодні, 8 вересня, під час прес-конференції на тему: «Публічні органи місцевого самоврядування в Україні – досягнення та виклики», яка відбулася у Львівському прес-клубі, розповіли представники місцевих рад, де в рамках проекту були встановлені відеокамери.

Депутат Слов’янської міської ради Ольга Преображенська зауважила, що ці он-лайн трансляції призвели до зменшення натовпів переселенців з тимчасово окупованих територій біля кабінетів чиновників.

– Зараз вони самі можуть бачити, що робить місцева влада, аби забезпечити їх житлом, надати допомогу на лікування, забезпечити пенсією та іншими потребами. Адже тільки переселенців у нас зареєстровано 43 тисячі осіб, каже вона.

Також, за її словами, і місцеві мешканці припинили вимагати у міського голови Слов’янська особистих зустрічей. Адже більшість відповідей, які їх цікавлять, він озвучує під час засідань сесій міськради. А вже записи цих сесії можна в будь-який момент переглянути в інтернеті.

– До нашого міста надходять чималі інвестиції. І є особи, які звинувачують місцеву владу у розкраданні та приховуванні цих коштів.  Проте, коли про надходження та видатки звітують відкрито, то це дуже добре, – розповідає депутат Слов’янської міської ради.
Крім того, в цій сесійні залі відбуваються громадські слухання, навчальні семінари, збори громадськості та інші публічні заходи, які також транслюють в інтернеті.

Керуюча справами Рівненської районної ради Оксана Фурманець згадує, що до того, як пленарні засідання районної ради транслювали в інтернеті, то вони перетворювалися на низку звинувачень, образ та безпідставних закидів у вчиненні різних неправомірних дій.

– Тому депутати зрозуміли, що он-лайн трансляції допоможуть зорганізувати учасників процесу. Вони будуть знати, що за ними спостерігають. І з моменту встановлення відеокамер процес став більш керованим, люди почали ставитися більш толерантно одне до одного. Кількість звинувачень та образ суттєво зменшилася. Натомість збільшилася кількість громадян, які почали ставитися до сесії міськради, як до дійового інструменту вирішення проблеми, – розповіла вона.

Архіви