Об’єднана опозиція презентувала у Львові свою програму

12 червня у Львові відбувся круглий стіл, присвячений передвиборчій програмі об’єднаної опозиції «За Батьківщину». Участь у заході взяли як представники політичних сил, що входять до об’єднання, так експерти.

Сам документ включає в себе, зокрема, «Сім першочергових завдань» опозиції, а також програму змін для України, кожен із підрозділів якої передбачає прийняття декількох законів. За словами заступника керівника центрального виборчого штабу об’єднаної опозиції Андрія Пишного, відповідні законопроекти або уже подані до Верховної Ради, або перебувають у стадії розробки. Голова ЛОО ВО «Батьківщина» Роман Ілик уточнив, що програма передбачає прийняття як мінімум 37 законів.

Андрій Пишний наголосив, що впродовж двох наступних місяців відбуватиметься загальнонаціональне обговорення програми, тому запропонований громадськості сьогодні варіант слід вважати лише проектом.

Під час обговорення програми декілька експертів висловили серйозну критику запропонованого документа. Так, соціолог Володимир Подгорнов зазначив, що авторам програми слід «збитися з соціалістичного тону» при написанні програми. Щодо пасіонарного стилю написання експерт також вказав на те, що рівень соціальної напруги в Україні на сьогодні дійсно дуже великий, тому люди можуть відгукнутися на заклики і, до прикладу, піти палити автомобілі – тільки це будуть не автомобілі олігархів від влади, а середнього класу.

«Не потрібно цю люмпенську популістську ідею експлуатувати», – наголосив він.

На наступному після круглого столу брифінгу Андрій Пишний пояснив, що опозиція гарантує виконання записаних у програмі обіцянок, оскільки від цього залежатиме її політичне майбутнє. Так, він погодився із пропозицією народного депутата Андрія Шкіля, що можуть бути закладені терміни щодо виконання зобов’язань і передбачена відповідальність у тому випадку, якщо обіцянки не будуть виконані.

Нагадаємо, що об’єднана опозиція збирається провести свій передвиборний з’їзд 30 липня.

Днями виконавчий директор ЛОО Комітету виборців України, політолог Оксана Дащаківська висловила сумнів у тому, що українська опозиція на сьогодні готова до демократичного ведення передвиборчої кампанії.

Архіви