НРУ заявляє про порушення у Львівській обласній виборчій комісії

Керівник виборчого штабу ЛКО «Народний Рух України», депутат Львівської обласної ради Олександр Ганущин заявляє, що подасть у прокуратуру інформацію про випадки порушення виборчого законодавства, які він виявив. Про це О.Ганущин заявив 9 жовтня під час прес-конференції.

"Факт перший: 28 вересня затвердження виборчих округів на Львівщині не відбулося. Обласна виборча комісія мала затвердити округи, вона цього не зробила. Це доконаний факт. У Львівській обласній виборчій комісії ви не знайдете матеріалів, що вона це зробила. Вона це правила на коліні до 6 жовтня", – заявив О. Ганущин.

Він наводить опосередковані докази. "На сайті ЛОР висить архівований файл по округах за 6 жовтня. Я маю ще два інші файли. Перший датований 1 жовтня, коли було первинно прийняте рішення по затвердженню меж округів у Дрогобицькому районі, і маю файл від 2 жовтня, коли рішення поправлене. Фальсифікація є", – повідомив політик.

О.Ганущин також повідомив, що були порушення під час прийому документів від кандидатів в одномандатний виборчий округ.

Ще одним порушенням він вважає, перенесення реєстрації до багатомандатного округу в кімнату Львівської обласної ради, що не належить обласній виборчій комісії. "Я просив членів комісії почати реєстрацію відповідно до закону у 00:00, щоб бути першим. Натомість почали в іншій кімнаті – № 307 кімнаті ЛОР. І НРУ виявився сьомим, бо шестеро були більш поінформованими, і знали, що реєстрація проходить у 307 кімнаті", – сказав він.

Керівник виборчого штабу ЛКО "Народний Рух України" вважає, що "одним кандидатам надаються серйозні преференції, а іншим встромляють палиці в колеса, починаючи від виборчих округів. "Думаю, все це може закінчитися прийомом різних протоколів від різних виборчих комісій, і довгим-довгим підведенням підсумків, яке відбуватиметься тижнями. Тому що неугодних кандидатів будуть намагатися спершу стопити на рівні виборчої дільниці, пізніше на рівні районної територіальної комісії, а пізніше обласної", – зазначив він.

Відтак О.Ганущин заявив: "Ми, як НРУ, сьогодні з відкритим листом звернемося до усіх політичних партій з таким змістом – час настав для серйозного об’єднання задля дотримання виборчого законодавства. Бо ті несистемні дії, котрі ми зараз бачимо з боку опозиції наражаються на повне нехтування цих дій та системну роботу провладної коаліції".

Він резюмував: "Якщо не буде об’єднання опозиційних сил, не буде нічого. Бо ми бачимо на прикладі обласної виборчої комісії, що все поки що йде в одні ворота. Якщо ми не створимо системну протидію і не розказуватимемо про ці факти, нічого не вийде".

Архіви