Новий побутовий дозиметр допоможе побачити радіацію в грибах та граніті

Напередодні річниці чорнобильської катастрофи Львівське науково-виробниче підприємство «Спаринг-Віст Центр», яке є виробником професійних засобів радіаційного контролю ТМ «Екотест», розробило і презентувало компактний прилад спеціально для побутових потреб – „ТЕРРА-П”.

Поштовхом до розробки побутового дозиметра “ТЕРРА-П” стала велика кількість звернень пересічних громадян з бажанням придбати якісний, компактний та доступний за ціною дозиметр для повсякденного застосування. Бо хоча грунти Львівщини не забруднені радіацією, однак радіація може потрапити до львів’ян з продуктами, які привозять з інших областей, повідомила на засіданні Прес-клубу провідний інженер радіаційного відділу СЕС у Львівській області Ольга Підсаднюк. Найбільш небезпечними є продукти, які привозять з Волинської, Рівненської та Житомирської областей. Особливо забрудненими можуть бути гриби, чорниці, журавлина, брусниця та лікувальні трави. 

Завдяки розробкам фахівців «Спаринг-Віст Центру», дозиметри перестали бути лише професійною технікою вузького кола фахівців. Вони стають такою ж буденною річчю, як телевізор чи телефон. Побутовим дозиметром „ТЕРРА-П” можна перевірити радіаційну забрудненість у місцях проживання, роботи та відпочинку, на поверхні ґрунту присадибних ділянок, при купівлі нерухомості, будматеріалів, предметів побуту, іграшок для дітей, одягу, транспортних засобів, продуктів харчування – фактично будь-чого і дезавгодно. 

За розмірами побутовий дозиметр трохи більший за мобільний телефон. Користувачу достатньо натиснути кнопку і дозиметр за час до 10 секунд покаже є чи немає перевищення допустимого рівня радіації. У разі перевищення радіації побутовий дозиметр, який можна придбати в мережі «Епіцентрів», попередить звуковим сигналом. 

Щоденний Львів

Архіви