На Львівщину завозять радіоактивні гриби, чорниці та трави

Грунти Львівщини не забруднені радіацією, однак радіація може потрапити до львівян з продуктами, які привозять з інших областей. Про це на засіданні Прес-клубу повідомила провідний інженер рідіаційного відділу СЕС у Львівській області Ольга Підсаднюк. 

За словами пані Підсаднюк, найбільш небезпечними є продукти, які привозять з Волинської, Рівенської та Житомирської областей, зокрема, забрудненими можуть бути гриби, чорниці, журавлина, брусниця та лікувальні трави.

“Ми перевіряємо на вміст в продуктах Цезію(137) та Стронцію(90). Окрім нас, свої власні лабораторії мають і великі ринки Львова, такі як Краківський та Привокзальний. Адже, кожен продукт повинен мати сертифікат, який підтверджує його радіаційну безпеку. То нажаль, такі малі ринки, як на вул. Личакіській чи в Рясне – необхідного обладнення не маюьть” – сказала Ольга Підсаднюк.

Та окрім продуктів привезених зі заражених територій, радіоактивними можуть виявитись будівельні матеріали, неякісні товари з Китаю, декоративні камені для інтер’єру житла, та навіть косметика – стверджує генеральний конструктор НВПП «Спаринг-Віст Центр» Юрій Сторонський. «Наше підприємство виробляє засоби радіаційного контролю, зокрема, індивідуальні. Нерідко бувало, коли наші покупці виявляли перевищення допустимих рівнів радіації в найнесподіваніших місцях – зокрема один з клієнтів виявив, радіоактивність гранітних підвіконників в помешканні знайомого, інший, виявив, що купив в магазині компас, який давав перевищення допустимих рівнів у 4 рази» – каже пан Сторонський.

Еко.portal.lviv.ua 
Архіви