Новоженець зробив “подарунок” ПР до річниці створення: подав до суду про ліквідацію партії

Українська республіканська партія у середу, 24 жовтня, подала позов до Окружного адміністративного суду міста Києва про заборону діяльності, примусовий розпуск, ліквідацію Партії регіонів.

Про це повідомив заступник голови УРП, кандидат у народні депутати в одномандатному виборчому окрузі № 115 Ростислав Новоженець під час прес-конференції сьогодні, передає кореспондент Вголосу.

Ростислав Новоженець нагадав, що 26 жовтня цього року буде 15 років від дня створення Партії регіонів в Україні.

«Українська республіканська партія не могла оминути нагоду зробити Партії регіонів «подарунок»: ми підготували позов до Окружного адміністративного суду Києва з вимогою заборонити діяльність, вчинити примусовий розпуск або ліквідацію Партії регіонів. Ми вважаємо, що за 15 років «добра чимало натворили, чимало люду оголили. Оці сатрапи-ундіра». Тому настав час заборонити діяльність цієї політичної партії в Україні», – сказав Ростислав Новоженець.

Він розповів, що позов до суду УРП подала, посилаючись на частину 1 Статті 37 Конституції України, де записано, що утворення і діяльність політичних партій, дії яких спрямовані на ліквідацію незалежності, зокрема, порушення суверенітету, територіальної цілісності держави, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади …, забороняються.

УРП висуває Партії регіонів кілька претензій, зокрема, організацію з’їзду місцевого самоврядування у 2008 році в місті Северодонецьк, де були заклики до формування загонів і завоювання влади в Україні. Крім того, керівництво ПР звинувачують в ухваленні положення про перебування «окупаційного Чорноморського флоту РФ на території України» та тотальної підтримки Партією регіоні в Закону «Про засади державної мовної політики».

«Крім того, ми наголошуємо, що Партія регіонів за ці 2,5 роки своєї діяльності зарекомендувала себе, як партія антидержавна, антинародна і українофобська. Ми наголошуємо на тому, що ПР впродовж свого перебування при владі здійснює політику апартеїду», – сказав заступник голови УРП.

Голова ЛКО УРП Володимир Будулич в свою чергу закликав усі демократичні сили зробити аналогічні позови до суду про ліквідацію ПР.

Архіви