Нової військової доктрини завтра не буде, – експерти

Військова доктрина в Україні з’явиться тоді, коли на законодавчому рівні визнають, що у нас іде війна з Росією.

Про це під час прес-конференції-дискусії на тему: «Військова доктрина України: як вона впливає на війну Росії проти України?» заявив голова ЛОО ВГО «Спілка офіцерів України» Петро Костюк.

– Ті, хто зараз пишуть військову доктрину, повинні писати про якесь АТО. Є гібридна війна, але не може бути гібридна правда. Є війна і про це треба говорити, – каже підполковник у відставці.

Він також звернув увагу на статус Надії Савченко.
– Коли її спитали, ким вона себе вважає, то вона відповіла: політичним в’язнем і військовополоненим. Але, згідно із законодавством, вона не може бути військовополоненим. Бо якщо це – антитерористична операція, то вона – заручник, за неї торгуються. А якщо це війна – то вона військовополонений, – зауважив Петро Костюк. 

За його словами, питання зараз стоїть так: або ми виграємо, або ми втратимо частину країни, або ми можемо взагалі втратити країну. І ми можемо виписати дуже чудову військову доктрину і стратегію нацбезпеки. Але якщо ми не будемо називати речі своїми імена і відповідно до того діяти, ми можемо просто втрати країну.

З ним погодився військовий експерт, голова ГО «Центр досліджень проблем регіонального міжнародного співробітництва» Володимир Гулима.
– Доктрина може бути виписана чудово. Але якщо не буде політичної волі до її виконання, то вона не призведе до того, до чого призначена, – каже він.

Водночас експерти попереджають, щоби суспільство не очікувало нової військової доктрини вже завтра.- Проект національної стратегії України був презентований лише три тижні тому. Триває процес опрацювання цього документу. Якщо він буде прийнятий, тільки тоді можна офіційно взятися до опрацювання військової доктрини, – каже Володимир Гулима.

Архіви