Україна у воєнній доктрині недооцінила загрозу війни, – експерти

Тринадцятий пункт воєнної доктрини України, яка зараз чинна, говорить: «Враховуючи тенденції розвитку та тенденції політичної обстановки у світі, Україна вважає, що збройна агресія в результаті якої може виникнути локальна або регіональна війна проти неї, є малоймовірною.»

Про це під час прес-конференції-дискусії на тему: «Військова доктрина України: як вона впливає на війну Росії проти України?» нагадав  керівник Західного регіонального медіа-центру Міноборони України, підполковник Олександр Поронюк.

За його словами, саме цей пункт і визначив політику держави, яка сказала: «Не потрібне нам сучасне озброєння, техніка, навчені солдати».

– Чим менше країна готова до агресії, чим безпечніше ставиться до питання національної безпеки, тим більше крові проливається, – каже Олександр Поронюк.

На думку його колеги, офіцера Західного регіонального медіа-центру Міноборони України, підполковника Володимира Скоростецького, нова воєнна доктрина повинна бути не стільки декларативною, скільки визначати правила гри. Тобто конкретно давати нам зрозуміти – в яких ситуаціях і як діяти.

–  Поки що чинна доктрина просто перераховує певні кризові випадки. А ось у майбутньої до військової доктрини мають бути прив’язані конкретні військові закони. У нас не враховані зараз такі чинники, як виникнення волонтерського руху, ми не знаємо що робити з добровольчими батальйонами, – каже він.

З цим погоджуються й інші експерти, які кажуть, що воєнна доктрина не може існувати сама по собі.

– Треба розуміти, що воєнна доктрина – це частина загальнонаціональної безпеки, яка визначає дії держави для забезпечення воєнної безпеки, – каже військовий експерт, голова ГО «Центр досліджень проблем регіонального міжнародного співробітництва» Володимир Гулима.

А за словами доцента Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, кандидата історичних наук Олександра Киричук у військовій доктрині має бути вказано також, як ми боролися в минулому.

– Ми недооцінюємо історичного фактору того, як Україна, як спадкоємиця національно-визвольних змагань, це робила в минулому. І, можливо, ми якраз і маємо досвід боротьби, – вважає вона.
 

Архіви