Необхідно змінити закон про регламент Верховної Ради, – нардепка у Львові

Народна депутатка

від партії «Голос» Наталія Піпа вважає, що кожен депутат повинен нести особисту відповідальність за кожне голосування і за кожен законопроект. Робота у парламенті має бути командна, а відповідальність – особиста.

– Усі говорять, що так швидко Верховна Рада України ніколи не працювала. Ми очікуємо в парламенті, коли рішення будть не тільки монобільшості, а власне – консенсусу, – каже Наталія Піпа. – Тому що 40% населення України – це люди, які не проголосували за монобільшість. І тому я вважаю, що рішення будуть ефективними і зрозумілими тоді, коли будуть почуті всі.

На думку Наталії Піпи, закон порушили при голосуванні за ЦВК та про імпічмент Президента. Останній навіть не є законом, а переписаним регламентом з Конституції України під назвою “закон”.

– Ми як найменша фракція мали би бути найбільше зацікавлені в імпічменті президента чи в зміні ЦВК, але навпаки – ми голосували проти, бо вважаємо, що тут не дотримано закон, – говорить Наталія Піпа. – Порушення регламенту: нормально це чи ні? Мушу сказати, що регламент – це також закон. І якщо ми бачимо, що його треба оптимізовувати, змінювати – я погоджуюся, що є речі, які працюють дуже довго, а ми, як і всі українці, хочемо, щоб це було динамічніше, – значить треба приймати зміни в регламент. Світовою моделлю є те, коли довго обговорюється рішення і швидко його імплементують.

У першу ніч Верховона Рада проголосувала близько 120 законів. Народна депутатка переконана, що закон має бути допрацьований так, щоб наступного дня не вносити в нього правки.

– Бо коли кажемо: та то нічого – потім внесемо правки, то це не зовсім добре, – заявила Наталія Піпа під час засідання у Львівському пресклубі на тему «Головні порушення законодавства у новій Верховній Раді: політична доцільність чи правовий безкрай?» – Перш за все, це відповідальність перед виборцями. Ви вчора прийняли один закон, а сьогодні вже вносите до нього правки? Тож треба ставити на голосування максимально добрий закон, щоб він був не просто проголосований, а щоб він працював і приносив ті зміни, які хоче громадськість і Україна.

Довідка

У засіданні Львівського пресклубу взяли також участь народна депутатка Софія Федина (партія “Європейська солідарність”), народні депутати Михайло Цимбалюк (партія “ВО “Батьківщина”) і Юрій Камельчук (партія “Слуга народу”), Микола Бучин, доктор політичних наук, професор НУ “Львівська політехніка” і Тарас Радь, аналітик ГМ “Опора”. Захід відбувся в рамках проекту “Інтерактивні відеодебати, відеодискусії і відеомарафон суб’єктів виборчого процесу з дотриманням гендерного паритету”. Проект підтримує «Медійна програма в Україні», яку виконує міжнародна неурядова організація “Internews” за сприяння  Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Архіви