Малий та середній бізнеси порадили виводити з «тіні» після деофшоризації великого

Народна обраниця з фракції «Голос» вважає, що фіскалізація зміцнить економіку країни. Але спершу потрібно впорядкувати ситуацію з несплатою податків великими платниками та виведенням прибутків з-під оподаткування. Після цього – розв’язати питання з малим та середнім бізнесами, які надзвичайно чутливі до кардинальних змін.

Про це 26 вересня під час пресконференції у Львівському пресклубі на тему: «Ваш «Голос» у парламенті: звіт народних депутатів» наголосила депутатка-мажоритарниця Галина Васильченко.

– Хочу звернути вашу увагу на два законопроекти, які стали дуже резонансними в суспільстві. Це – 1053-1 та 1073, які власне стосуються малого та середнього бізнесів. А саме – впровадження програмних РРО (реєстраторів розрахункових операцій) для ФОПів. Ідея цих законопроектів є цікава та правильна. Але ми також чітко розуміємо, що передусім потрібно навести порядок з несплатою податків великими платниками, навести порядок з офшорами, а тоді виводити з тіні малий та великий бізнеси.

За словами нардепки, фракція «Голос» не тільки критикувала ці потенційні нововведення, але й висунула низку своїх пропозицій. Зокрема про підвищення лімітів для першої, другої та третьої груп, оскільки їх запроваджували ще в 2014-2015 роках.

– Якщо звернути увагу на макроекономічні показники, ми прив’язалися до індексу споживчих цін і запропонували від себе підняти ці ліміти. Для першої групи – до 600 тисяч гривень, для другої до 3 мільйонів гривень, для третьої – до 7 мільйонів гривень.

Депутати від партії «Голос» також запропонували перенести термін застосування РРО, щоб створити період адаптації й закликали збільшити ліміт до 1,5 мільйона гривень для обов’язкового впровадження реєстраторів розрахункових операцій. Нин іцей ліміт становить 1 мільйон гривень.

– На жаль, не всі наші пропозиції були враховані Але ми наполягали і частину таки вдалося відстояти. Для другої групи ФОПів тепер запроваджено ліміти 2,5 мільйона гривень. Збільшили термін для ризикових груп ще на рік для того, щоб вони могли адаптуватися.

За словами Галини Васильченко, фракції «Голос» вдалося знизити величину штрафів: якщо у першому варіанті законопроекту за ненадання чеку пеня становила 150%, то тепер – 10%.

Архіви