Найпростіше економити енергію – зачиняти двері та заклеювати вікна, – німецький експерт у Львові

Звичайна середня школа в Німеччині, де навчаються 500 учнів, платить за рік 100 тисяч євро за опалення та електрику. З цього тільки 60 тисяч за – опалення. Єдиний спосіб зменшити оплату – економити.

Про це сьогодні, 24 лютого, під час прес-конференції на тему: "Через школу – до нової культури енергоспоживання. Старт проекту «Школа енергії», яка відбулася у Львівському прес-клубі, сказала директор Незалежного інституту екологічних проблем в Берліні (UfU) Альмут Таран.

Нагадаємо, що в Україні стартував проект, де учнів будуть вчити економити ресурси. Так само, як це роблять у Німеччині. 

– Ми не будуємо нову систему опалення, ми вчимо дітей як можна зекономити. Звісно, у нас більш сучасні теплопункти, ніж в Україні. Але дякуючи малозатратним заходам, можна зекономити до 10 відсотків енергії. Малозатратні – це зачиняти двері та вікна, заклеїти вікна, щоби не було протягів, – каже вона.

За словами Альмут Таран, вона пройшлася львівськими школами і помітила, що там дуже тепло.

– Я не заперечую, що буває і холодно. Ми також помітили, що є проблеми з освітленням, не вимикають комп’ютери, коли заняття закінчилися, – ділиться вона враженнями. 

За її словами, інститут, який вона представляє, вже 25 років проводить аналогічні освітні програми у німецьких школах. І це дає свої результати. 

– Що малий Іванко не навчиться, то дорослий Іван вже не вивчить. Батьки кажуть: ви навчили мою дитину зачиняти двері та вікна, то тепер вона ходить за мною і зачиняє їх, – каже Альмут Таран. 

Нагадаємо,львівські учні зроблять енергоаудит своїх шкіл.

Довідка

Асоціація “Енергоефективні міста України” розпочала реалізацію проекту “Школа енергії” від імені проекту “Створення енергетичних агентств в Україні”, що його впроваджує компанія “Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ” за дорученням Федерального міністерства довкілля, охорони природи, будівництва та безпеки ядерних реакторів Німеччини.

Проект буде реалізовано з січня до жовтня 2016 року.

Метою проекту є поліпшення енергоефективності та енергозбереження завдяки підготовці і проведенню учнівських енергетичних аудитів та інших енергетичних навчальних заходів в українських школах.         

Загалом у проекті візьмуть участь 20 українських шкіл з міст-членів асоціації “Енергоефективні міста України” та з Одеської області. Спершу для вчителів з відібраних шкіл німецькі та українські фахівці проведуть спеціальний тренінг. Кожна школа отримає комплект освітніх матеріалів і набір технічних інструментів. Після тренінгу вчителі започаткують у своїх школах курс “енергетичного лікнепу” для учнів, а відтак учні разом зі вчителями виконають енергоаудит будівлі своєї школи.

Партнерами проекту є Одеське муніципальне енергетичне агентство (OMEA), Українська НУО «Світ освіт», німецький інститут UfU (Незалежний інститут з екологічних питань), технічні експерти, які відповідають за учнівські енергетичні аудити, відібрані школи та міські ради міст, де розташовані школи як партнери з підтримки проекту.

Архіви