Найефективнішими депутатами у Львівській міській раді є жінки, – політикиня

Про це сьогодні, 4 березня, під час круглого столу на тему: «Лідерство жінок у мажоритарних виборчих округах. Стан, виклики, кращі практики та перспективи», що відбувся у Львівському прес-клубі, заявила народна депутатка України (виборчий округ 116, Львівська область, фракція політичної партії «Самопоміч»), перша заступниця голови Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності Ірина Подоляк.

За її словами, ці жінки розбудовують політичні осередки на місцях. Водночас вони є депутатами місцевих рад, працюють на роботі, яка не є дотичною до політики, та дбають про свої родини.  

– У нашій політичній силі найефективнішими є ті обласні політичні осередки, які очолюють жінки. Я не знаю, чому так відбувається. Але жінкам – більше треба. Вони готові брати на себе значно більшу відповідальність, ніж чоловіки.  І готові довести проект до логічного завершення, – вважає вона. 

Депутатка переконана, що жінки в органах самоврядуваннях мусять бути.

– Жінки мають неймовірний потенціал. З жінками можна домовитися в тих ситуаціях, коли  з чоловіками – ніяк. Я це пояснюю хибною політичною культурою, яку ми маємо як наслідок радянських та пострадянських часів, – сказала Ірина Подоляк. 

Вона зазначила, що жінки в політику йдуть з різних міркувань.

– Є жінки, які хочуть влади будь-якою ціною. І використовують будь-які засоби для здобуття цього. Як і чоловіки. А є жінки, які хочуть самореалізації та змін в суспільстві. Тому що в них ширший світогляд, тому що їх в родині так виховали. Є жінки, які попрацювали у раді місцевого самоврядування і прагнуть потрапити у ради вищого рівня. А є жінки, які шанують своє місто, розуміють, що зміни не настають швидко. Тому залишаються працювати на місцевому рівні, – розповіла депутатка. 

Архіви