«Нафтогаз» з’їдає гроші транзиту наступного року, – Соскін

Олег Соскін

Нині ціна транзиту російського газу через територію України – 2 дол. Це надто мало, ціна повинна бути в 2,5 раза більшою і становити мінімум 7 дол. Про це сьогодні, 10 жовтня, на прес-конференції у Прес-клубі повідомив політолог, економіст, директор Інституту трансформації суспільства Олег Соскін.

«Уряд відчайдушними зусиллями за допомогою Національного банку України розрахувався за жовтневий газ з російським «Газпромом». Ми знаємо, що Росії за жовтневий газ було заплачено Росії понад 1млд. дол. При цьому 550 млн дол. взяли у російського банку «Газпром», що є афільованою структурою»,– розповів він.

«В основі домовленості є гарантії, що українська структура «Нафтогаз» гаситиме кредит до одного року під 8,75% річних. Кредитит будуть сплачувати майбутніми платежами за транзит російського газу через територію України в 2012 році», – пояснив Олег Соскін.

За його словами, НАК «Нафтогаз» фактично з’їдає гроші транзиту наступного року. В такий спосіб він закладає нинішню ціну на транзит російського газу через нашу територію в Західну Європу на наступний рік.

«Хіба це не економічне шкідництво, хіба діяльність уряду та НАК «Нафтобазу» не спрямована проти українського народу?!» ,– намагався знайти відповідь політолог.

Він нагадав, що нині ціна російського газу становить 500$ за 1000 кубів, для України знижка – 415$. Із січня ціна підніметься до 615$. «Ніхто знижувати ціну не буде»,–запевнив Олег Соскін.

«НАК «Нафтобаз» не має грошей розплачуватися за російський газ. «Нафтогаз» – банкрут і це об’єктивна реальність», – наголосив він.

Архіви