Митний кодекс – дуже позитивний, – Європейська бізнес-асоціація

Прес-конференція: «Що нова редакція Митного кодексу змінить для громадян та суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності?» 10 листопада 2011 року

Новий Митний кодекс України є дуже позитивним документом, зазначив 10 листопада на прес-конференції голова митного комітету західноукраїнської філії Європейської Бізнес-Асоціації Антон Подільчак. Таку ж думку висловив і начальник Львівської митниці Денис Пудрик.

«Митний кодекс є дуже позитивний. На відміну від, скажімо, Податкового кодексу, цей документ дійсно формувався протягом більш, ніж трьох років спільними зусиллями. Приємно констатувати, що дійсно влада в цьому моменті почула бізнес», – зазначив Антон Подільчак. За його словами, він є дуже позитивним, насамперед, для компаній, які працюють «по-білому», згідно з чинним законодавством.

Регіональний координатор західноукраїнської філії ЄБА Мар’яна Луцишин вказала на те, що під час майже трирічної роботи над документом розробники врахували близько 70% пропозицій бізнесу. При цьому, за її словами, в решті 30% не йшлося про особливо суттєві речі.

«Чому Митний кодекс став нормальним? Ви пам’ятаєте Податковий кодекс, наприклад, ситуацію після того, як він був прийнятий, і Митний кодекс. Бізнес реально задоволений зараз цією ситуацією і позицією Державної митної служби взагалі», – зазначив начальник Львівської митниці Денис Пудрик, наголосивши, що це – результат плідної спільної праці з бізнесом.

Серед позитивів, які вступлять в дію з 1 січня внаслідок прийняття Митного кодексу, Денис Пудрик вказав на декриміналізацію товарної контрабанди, внаслідок чого товари будуть вилучати і бюджет отримуватиме кошти, не чекаючи 3-5 років на завершення кримінальної справи, запровадження електронного декларування щодо всіх митних режимів, а також на те, що Митний кодекс є документом прямої дії, що містить повну інформацію про митне законодавство.

Своєю чергою Антон Подільчак вказав на те, що з 1 січня підприємства зможуть розмитнюватися на будь-якій митниці на території України, а не тільки на тій, де вони акредитовані.

Відповідаючи на запитання щодо недоліків даного документу, Денис Пудрик жартома зазначив: «Він – дуже ліберальний, написаний для людей, а не для митниці». Так, за його словами, митниця навіть не матиме можливості затримувати порушників.

Як інформував ZAXID.NET, 3 листопада Верховна Рада ухвалила закон про внесення змін до Митного кодексу, спрямований на його приведення у відповідність до міжнародних норм.

Архіви