Начальників управлінь юстиції на Львівщині відправили на біржу праці

З 1 травня буде скорочено 25 посад начальників районних та міськрайонних управлінь юстиції у Львівській області. Разом з цими начальниками також будуть звільнені ще сто державних службовців юстиції, послуг яких вже не потребують.

Про це сьогодні, 16 березня, під час прес-конференції на тему: «Ліквідація районних управлінь юстиції на Львівщині і створення Бюро правової допомоги. Функції нових структур», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив начальник головного територіального управління юстиції у Львівській області Ярослав Жукровський.

– 11 лютого 2016 року постановою Кабміну №99 було ліквідовано всі районні та міськрайонні управління юстиції. Всього в Україні налічується 600 таких управлінь, у Львівській області – 25. Усі особи, які підпадають під скорочення, вже попереджені про звільнення, – каже він.

За його словами, ці управління юстиції були елементом радянської системи, курували якісь бюрократичні процеси, але не виконували ніяких якісних функцій. 
Замість цих управлінь юстиції будуть працювати центри правової допомоги.

– Люди звертаються в управління юстиції за правовими консультаціями, з питаннями доступу до різних державних реєстрів. І з 1 травня центри правової допомоги будуть надавати відповіді на ці питання та надавати безкоштовну правову допомогу малозабезпеченим особам, – каже Ярослав Жукровський.

Також, за його словами, центри правової допомоги будуть координувати свою роботу з центрами вторинної правової допомоги.

– Центри безоплатної вторинної допомоги надають адвокатські послуги затриманим особам, які не здатні оплатити собі приватного адвоката для  свого захисту в суді. Сюди на конкурсних засадах добирали дуже добрих юристів. Вони надають повний перелік послуг правової допомоги за державні кошти, –  каже начальник територіального управління юстиції у Львівській області.

За його словами, у новостворену структуру – центри надання правової допомоги – також будуть набирати працівників за конкурсом. Вимоги до працівників будуть не такі вже й високі – бажання працювати та ввічливість. Єдиних, кого тут не хочуть бачити, це колишні міліціонери та колишні прокурори, тому що в них немає якісного і здорового бачення прав людини.

– За ті 10 місяців, що я працюю начальником юстиції, близько сорока відсотків скарг були на те, що наші чиновники недостатньо адекватно вникали в ситуацію, відфутболювали людей або й хамили, – каже Ярослав Жукровський.

Він пояснив, що дотепер у міському управлінні юстиції був начальник, два  заступники та 25 чиновників. Свою роботу вони називали «правової роботою та правовою освітою», тобто ходили по школах, садочках та лікарнях і перевіряли стан ведення правової документації. В районах начальники  ходили по нарадах, ніхто не міг зрозуміти, чим вони займалися.

– Наприкінці квітня минулого року мене призначили начальником юстиції в області. І коли я почав розбиратися в структурі юстиції, я не міг зрозуміти, чим займається міське управління. Я надіслав лист до міністра з проханням ліквідувати його. Тоді заступники відповіли, що це розбалансує роботу юстиції. Але за сім місяців нам вдалося дійти до спільної думки. І з грудня розпочався процес ліквідації всіх таких структур юстиції у всій Україні, – каже він.

Довідка
Згідно з планом реформування Мін’юсту, буде ліквідовано майже 600 районних управлінь юстиції радянського зразка, які існували в Україні впродовж 20 років. Замість них будуть створені Бюро правової допомоги. Планують створення більше 400 таких Бюро в усій країні.
У новостворених Бюро громадянам надаватимуть безоплатну правову допомогу. Українці, які не мають доступу до Інтернету, зможуть скористатися перевагами онлайн-послуг: консультант допоможе отримати ту чи іншу довідку, подати заяву тощо.

Архіви