На звалищі в Грибовичах буде відеоспостереження

Сміттєзвалище в Грибовичах буде обладнане тепловізорами та відеонаглядом. Тепловізори потрібні для того, щоби попередити самовільні загоряння. А відеонагляд – щоби не допустити туди сторонніх осіб.

Про це сьогодні, 19 липня, під час інтерв’ю-прес-конференції на тему:

«Початок рекультивації Грибовицького сміттєзвалища: на полігоні чи на папері?»!, яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив начальник управління житлового господарства Львівської міськради Юрій Голець.

Він переконаний, що загорання сміттєзвалища відбувалися не самі по собі, а за допомогою недоброзичливих осіб.

– Я наполягаю, що це був підпал. Звісно, ті, хто це зробив, не думали про такі наслідки. Чому я це говорю? Тому що впродовж того часу, коли вже гасили, після трагедії, полігон загорався в інших місцях два рази. Це те, що я бачив на власні очі. Причому, в місці, де воно не може горіти. Є певні особливі речі, коли сміттєзвалище загорається, і де воно може горіти, – стверджує чиновник міськради. 

За його словами, дані з відеоспостереження будуть надходити на комп’ютери ЛКП «Збиранка» та до системи спостереження патрульної поліції міста. Щоби мати можливість наглядати й вночі, сміттєвий полігон буде освітлений. 

А щоби не сталося самозагорання, на звалищі встановлять тепловізори.

– Вони дадуть можливості спостерігати за тілом полігону. Як тільки температура буде підніматися вище 80 градусів, це вже буде сигнал, що тут нагрівається, виходить газ або відбувається щось інше. І на це треба реагувати, – ділиться планами дій Голець. 

А наразі, на звалищі укріплюють дамбу. 

– Минулого тижня були надані кошти для зміцнення дамби. І за три з половиною доби ця дамба виросла в три рази. Ми завезли понад 60 тисяч метрів кубічних грунтів. І зараз на дамбі може розвертатися велика вантажна машина. І ЛКП «Збиранка» має довести цю дамбу до проектних рішень, – каже він. 

Архіви