На виборчих дільницях Львівщини очікують «бум» спостерігачів

На виборчій дільниці під час виборів Президента може бути 50 членів комісії і мінімум 100 спостерігачів тільки від кандидатів у Президенти України.

Таку ситуацію під час засідання прес-центру “Вибори-2019” на тему: “Як офіційні спостерігачі від партій, кандидатів у президенти, громадських організацій впливатимуть на вибори Президента-2019 у Львівській області?" змоделював голова Львівської обласної ТВК Микола Щур.

-У нас назбирається близько 50 кандидатів у Президенти. Можна змоделювати ситуацію, коли буде 50 членів комісії і 100 спостерігачів тільки від кандидатів у Президенти. Якщо ще сюди додати спостерігачів від громадських організацій та можливість присутності на засіданні комісії представників ЗМІ, то ми можемо побачити дуже цікаву картину. Коли, здавалось би, з метою відкритості – це буде заважати виборчому процесу, – наголосив Микола Щур.

Микола Щур пояснив цю очікувану кількісну аномалію нормою закону.

-Немає зараз обмеження, відповідно до закону про вибори Президента, максимального числа складу комісій. А від кожного кандидата на кожній виборчій комісії може бути максимум по двоє спостерігачів,- сказав голова комісії.

Він також додав, що повноваження спостерігачів в Україні досить великі. Бо рідко в яких країнах спостерігачі є окремим суб’єктом виборчого процесу.

-Спостерігачі можуть втручатися у виборчий процес і дуже часто це роблять. Особливо, коли спостерігачі від кандидатів в президенти чи політичних партій можуть зловживати своїми правами щодо втручання у виборчий процес, здавалося би, на законних підставах,- уточнив Микола Щур.

За його оцінкою, дуже добре, що спостерігачі від громадських організацій включаються в спостереження ще на підготовчому етапі.  

-Побутує думка, що основні махінації є на виборчій дільниці. Але дуже важливо спостерігати за всім процесом, бо підкуп виборців може бути завчасно,- застеріг голова комісії.

Архіви