На прощу в Страдч приїде глава УГКЦ Святослав Шевчук

26 червня місія «Відпустовий центр «Страдецька Гора» організовує традиційну Всеукраїнську прощу до села Страдч Яворівського району Львівської області.

Про це сьогодні, 14 червня, під час прес-конференції на тему: «Всеукраїнська патріарша проща у Страдч, присвячена пам’яті страдецьких блаженних, Дню мирянина та Року Божого милосердя», повідомив єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ кир. Володимир Груца.

– Проща присвячена 65-й річниці від дня мученицької смерті священомученика Михайла Конрада та мученика Володимира Прийми. Святкові богослужіння очолить Глава УГКЦ Блаженіщий патріарх Святослав Шевчук, – розповів кир. Володимир Груца.
Він зауважив, що Володимир Прийма був мирянином, а не священиком та монахом. Тобто, звичайною людною, як і всі навколо.

– І ми зараз дуже потребуємо таких лікарів, вчителів, чиновників, архітекторів, будівельників, – каже кир. Володимир Груца.

Голова Яворівської райдержадміністрації Орест Хлян більше занепокоєний організацією прощі. Він повідомив, що кожен автобус з прочанами будуть зустрічати волонтери та поліція й допомагатимуть дістатися до місця молитви, звідкіля й почнеться проща.

– Щороку кількість прочан збільшується. А цього року це буде неділя. І ще й візит блаженнішого Святослава. Тому подія буде більш велична, – каже він.

Він запевнив, що напередодні прощі, в суботу ввечері, спеціальні служби перевірять території, де будуть відбуватися молитви і дороги, якими  йтиме піша проща, щоби ніхто не підкинув вибухівки чи інших небезпечних предметів. І того ж вечора поліція почне охороняти територію.

– Будуть працювати поліціянти з Мостиського та Яворівського районів та Національна Гвардія. Поліція організовує максимум патрульних машин, – розповідає Орест Хлян.

За словами голови Яворівської райдержадміністрації, проща відбувається біля міжнародної траси Львів-Краковець. Тому потрібно забезпечити безперебійний рух автотранспорту, який їде до кордону.

– Минулого року майже 20 патрульних машин ДАІ забезпечували цей рух. А цього року, чомусь, керівники патрульної поліції поки що не відповіли на наші прохання щодо сприяння, – поскаржився він.

Також прочан забезпечать необхідною кількістю питної води. І всім роздадуть карти, де буде зазначено місця, де можна випити води, відвідати туалет або звернутися за медичною допомогою. Крім того, розповсюдять номери телефонів, куди звертатися, якщо хтось загубився чи щось сталося надзвичайного.

Парох с. Страдч, голова місії «Страдецька гора»  о. Іван Колтун розповів, що це вже десятий рік відбувається така проща.

– Люди з усіх куточків України приїжджають до нас. Кожного року це незмінний день – 26 червня. Останні роки збиралося до 30 тисяч паломників, – каже він.

Особливість цьогорічної прощі – в участі родини, які вимолили собі благословення саме в Страдчі.

– Це будуть родини, які вимолили собі діток. Дві жінки, що зараз при надії, та дві родини з маленькими дітьми, які народилися після молитви родичів у Страдчі, – розповів о. Іван Колтун.

Також, за його словами, традиційно під час прощі відбудеться присяга відречення від алкоголю.

Архіви