На посаду директора лялькового театру багато претендентів, директора філармонії – один

13 березня колективу Львівського театру опери та балету імені Соломії Крушельницької представлять нового директора та художнього керівника в одній особі. А сьогодні з ним буде підписаний контракт на 5 років.

Про це сьогодні, 28 лютого, під час прес-конференції на тему: «Культурна Львівщина-2017», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила директор департаменту з питань культури, національностей і релігій Львівської облдержадміністрації Христина Береговська.

За її словами, в області є 25 установ, де з директорами підписували нові контракти за результатами конкурсів. В окремих з них залишилися попередні керівники, в решту – прийшли нові.

– Наразі залишилося тільки чотири установи, де конкурси ще не завершилися. Це – музей-заповідник у Нагуєвичах, у філармонії, у театрі ляльок та в музеї  Івана Франка, – перелічила вона.

Христина Береговська нагадала, що на посаду директора музею в Нагуєвичах конкурс відбудеться вже втретє.

– Там були різні ситуації, через які конкурс неможливо було провести. Людина, яка подавалася на цю посаду, не давала собі ради з роботою, – пояснює директор департаменту з питань культури, національностей і релігій Львівської облдержадміністрації.
Що стосується конкурсу на посаду директора Львівської філармонії, то зараз є тільки один претендент – в.о. директора Володимир Сивохіп.

– Закон про культуру не забороняє проводити конкурс, навіть, якщо подався один кандидат. Тому 3 березня о 10 годині відбудеться представлення програми стратегічного розвитку філармонії на п’ять років. А 7 березня заплановано засідання сесії обласної ради і його затвердять на посаді директора, – Христина Береговська переконана, що саме цей кандидат є на своєму місці.

Натомість на посаду директора лялькового театру претендують фахівці з Вінниці, Миколаєва та Донецька. Ну й, звісно, зі Львова.

За її словами, директорів установ обирає конкурсна комісія з дев’яти осіб. Сюди входять обов’язково три особи від колективу, три – від адміністрації (серед них і юрист), три – від громадських організацій. Проте, конкурс на посаду закладу культури оголошує управління комунального майна. А департамент культури там має тільки один голос.

– Є багато тих, хто вже очолював цю установу і добре працював. Тому я підтримувала цю кандидатуру. Ці люди є на своєму місці, то чому їх замінювати, якщо вони є гідними керманичами тієї установи, – задає риторичні питання Христина Береговська.

Архіви