До Палацу мистецтв хочуть приєднати кінотеатр «Львів»

900 тисяч гривень передбачила Львівська обласна рада для підтримки музеїв області. Зокрема за ці гроші, буде виготовлено двомовну інформаційну поліграфічну продукцію, щоби заохотити туристів відвідувати музеї.

Про це сьогодні, 28 лютого, під час прес-конференції на тему: «Культурна Львівщина-2017», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила директор департаменту з питань культури, національностей і релігій Львівської облдержадміністрації Христина Береговська.

Ця ж програма передбачає конкурс на найліпші музей області та музейну експозицію. Переможцеві куплять відеопроектор. Також планують оцифрувати музейні експонати, які ввійдуть до єдиної музейної бази. І в музеях запровадять QR-коди та оновлять таблички іноземними мовами. 
Христина Береговська також повідомила, що суд щодо права власності на Палац мистецтв у Львові вже відбувся. Він виніс рішення про приналежність палацу Львівській обласній раді, а не Спілці художників України.

– Тепер будемо встановлювати опалення. Вже закупили половину потрібного обладнання для нової системи опалення. З квітня розпочнуться роботи. І цього року палац вже матиме тепло. Минулого року була проблема з підрядниками, які подавалися на тендер. У нас не було впевненості, що вони зроблять добре, – каже  директор департаменту з питань культури, національностей і релігій Львівської облдержадміністрації.

Також у керівництва Палацу мистецтв є ідея приєднати до палацу кінотеатр «Львів».

– Юрій Гнатковський розробив мультидисциплінарний науково-освітній культуральний центр, де наука і культура вив’язані воєдино. В Україні в жодній області немає такого центру, а ось у світі це практикують. Функція кінотеатру там теж буде, але він набуде ширшого спрямування. На здійснення цього проекту потрібно один мільйон 900 тисяч доларів. З них -900 тисяч на ремонт приміщення, а мільйон – на закупівлю обладнання. І за 5 років можна окупити ці вкладення, – говорить Христина Береговська.

Крім того, з обласного бюджету придбають нові крісла для Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької.

Що стосується талановитих мистців, яких варто підтримувати, то чиновниця ЛОДА вважає, що уваги меценатів варті Дарія Альошкіна, Андрій Ліник, Сергій Петлюк, Соломія Колтун, Олександр Іволга, Тереза Барабаш.

Довідка
У бюджеті області цього року для всіх культурних установ обласного підпорядкування закладено 267 млн гривень. З них левова частина йде на зарплату, енергоносії та поточні ремонти. 

Архіви