На Львівщині виборчі комісії працювали у борг, стверджує ОПОРА

Станом на 12 жовтня районні та міські виборчі комісії Львівської області не могли користуватися державними коштами, передбачених на фінансування виборчого процесу. Про це сьогодні під час прес-конференції повідомила довготерміновий спостерігач за виборами від ОПОРИ Ірина Швець.

Вона розповіла, що передбачені кошти надійшли на рахунки казначейств лише цього тижня, а до того часу виборчі комісії були змушені працювати у борг. «Члени комісії змушені були позичати кошти у штабах партій та бізнесменів оргтехніку. Такі факти були виявлені у Пустомитівській районній виборчій комісії. А у Бродівській міській ВК до прикладу канцтовари купували під чесне слово. У Буській районній комісії, Дрогобицькій та Трускавецькій міських виборчкомах печатки виготовляли за власний кошт», – сказала Ірина Швець.

Ірина Швець також підкреслила, що згідно статті 61 розділу 9 кошти на підготовку та проведення місцевих виборів мали перераховуватися територіальним виборчим комісіям, починаючи з третього дня після формування складу відповідної ТВК. Згідно цього ж закону, сформуватися районні ВК мали до 15 вересня. Відповідно й кошти вони мали отримати починаючи з 19 вересня.

І.Швець також звернула увагу на те, що в законі не прописано кінцевий термін проведення розрахунку за підготовку та проведення виборів.

Архіви