На Львівщині тиснуть на регіоналів, – депутат

У Львівській області щодо представників Партії регіонів здійснюється адміністративний тиск з боку представницької гілки влади. Про це сьогодні, 18 липня, під час прес-конференції у Львові заявив голова фракції Партії регіонів у Львівській облраді Ігор Грещук, коментуючи вихід з фракції ПР і перехід у групу позафракційних депутатів Василя Круця.

Грещук пояснив, що Круць, який є головним лікарем лікарні у Стрию, став депутатом, не будучи членом Партії регіонів. «Тобто це людина, яка не асоціювала себе з ПР, а як спеціаліст був обраний до ЛОР по мажоритарному округу. Але виявив бажання працювати в нашій фракції. І до сьогодні членом ПР він не був і не є», – додав Грещук.

За словами Грещука, на Круця здійснювався тиск як з боку депутатів Львівської облради, так і Стрийської райради після того, як парламент ухвалив мовний закон.

«Маємо прямий адміністративний тиск, який полягає у тому, що керівники комунальних підприємств поставлені в залежність до Львівської облради. Бо повноваження з призначення керівників таких підприємств облрада перебирає на себе. При цьому не маючи ані спеціалістів, ані можливостей цю комунальну сферу моніторити. Але хочеться впливати на призначення і звільнення людей, які працюють на керівних посадах. І це один з прикладів адмінтиску, який здійснювався зі сторони депутатського корпусу Львівської облради, а також депутатів Стрийської районної ради, яка також висловлювала свою стурбованість стосовно мовного закону, вимагаючи від людей чинити певні дії. Одним з таких людей є наш Василь Круць. Це його позиція. І у нас до нього абсолютно ніяких претензій нема. Входити чи не входити до фракції – справа добровільна», – пояснив голова фракції.

Грещук вважає, що таких випадків більше не буде. «Це не є масовий показник, на який розраховували депутати», – заявив Грещук.

За інформацією Грещука, у Львівській області до лав ПР входять понад 11 тисяч партійців, близько 200 з них – депутати усіх рівнів. Ніхто з партійних депутатів не залишив ПР у зв’язку з прийняттям мовного закону.

Архіви