За частою зміною міністрів охорони здоров’я – злочин проти українців? – нардеп

Народний депутат України фракції «БЮТ-Батьківщина», голова підкомітету з питань адаптації медико-санітарного законодавства України до законодавства Європейського Союзу Комітету ВРУ з питань охорони здоров’я Сергій Шевчук на прес-конференції у Львові наголосив, що однією із бід України є те, що з якихось причин міністри охорони здоров’я в державі надто часто змінюються.

«Середній час перебування міністра охорони здоров’я на посаді становить близько 9 місяців. Хтось довше пересиджує, хтось менше, але за час реформи охорони здоров’я в Україні змінилось чотири такі міністри. Я мав розмову з одним із них, дуже відомим вченим, фахівцем, на якого покладались великі надії, який розповів, що через два місяці праці, коли він почав вникати у тендерні процедури, закупівлю ліків і вакцин, що у нас здійснюється безсистемно, прийшли люди і сказали: «А ти хто такий? Куди лізеш? Ми тобі скажемо і ти будеш це робити». І цей вчений написав заяву», – розповів депутат.

Він додав, що ще частіше змінюються головні державні санітарні лікарі.

«Мимоволі виникає загальнополітичне питання: а чи не свідомо це робиться? Чи не робиться це для того, щоб кількість громадян України дійсно зменшилась до 30 тисяч, як уже пишуть у різних ЗМІ, що це цифра, до якої колись прийде Україна?», – сказав Шевчук.

«Що ж прийде на зміну? Подивіться на нові ініціативи влади, на вчорашні повідомлення, куди їде гарант. А перед тим він уже їздив і домовився про безвізовий режим із Гонконгом. Що, так багато українців потребують екскурсій до Гонконгу? Чи питання в іншому – навіщо олігархам робоча сила, яка зветься українці? Вони дбають про мову, знають традиції, говорять про демократію. Можливо, краще корейці на полях і китайці на заводах, які принесуть більші прибутки? Питання виникають значні…», – підкреслив Сергій Шевчук.

Архіви