На Львівщині росте частка депозитів у гривні

Про це сьогодні на прес-конференції повідомив заступник начальника управління Національного банку України у Львівській області Олег Варещук, інформує  Вголос.

«Частка вкладів в гривні постійно зростала», – сказав він.

За його словами, з 1 січня загальний обсяг вкладів зріс з 18,7 млрд. до 24,7 млрд. грн. З них – 10,5 млрд. грн. – вклади фізосіб в гривні, і 10 млрд. грн. – у валюті.

Відзначимо, що ріст гривневих депозитів є загальноукраїнською тенденцією.

Так, за даними Нацбанку, за 8 місяців цього року депозити в гривні зросли на 62,2 мільярди  гривень, або 19,5%. Тоді як депозити в іноземній валюті знизилися на 0,5%, або на 1,2 мільярди гривень.

Заступник начальника управління Національного банку України у Львівській області Олег Варещук також радить обережно ставитись до високих відсоткових ставок по банківських депозитах – 

«Я би радив обережніше ставитися до високих відсоткових ставок. Зрозуміло, що ці доходи, які банки отримують, вони повинні відпрацювати у якомусь реальному секторі економіки, а сьогодні отримувати такі відсотки дуже складно», – сказав він. Олег Варещук наголосив, що лише спекулятивні операції можуть надати такий рівень доходу.

«Ми б дуже хотіли, щоб громадяни із розумінням ставилися до тенденції, яка в банках спостерігається – зниження відсоткових ставок, особливо це стосується зниження відсоткових ставок у валюті», – розповів Олег Варещук.

Архіви