На Львіщині мисливців контролюватимуть рейдові групи

За 9 років – із 2005 року і донині – на території Львівської області було зареєстровано 13 надзвичайних подій з використанням мисливської зброї на полюванні, внаслідок яких 8 осіб отримали поранення різного ступеня важкості, а 5 – загинули.

Кількість і місце цих НП за роками:

2005 рік – 2 (Радехівський і Сокальський райони);
2006 рік – 0;
2007 рік – 1 (Кам’янка-Бузький район);
2008 рік – 1 (Радехівський);
2009 рік – 2 (Кам’янка-Бузький, Мостиський);
2010 рік – 2 (Турківський і Жидачівський);
2011 рік – 1 (Радехівський);
2012 рік – 3 (Жидачівський – 2, Стрийський – 1);
2013 рік – 1 (Золочівський).

Головна причина цих випадків – легковажне ставлення мисливців до зброї. Ігноруючи елементарні заходи безпеки окремі з них, переходячи з одного місця полювання до іншого, долаючи при цьому перешкоди (канави, рови, густі зарості кущів) переносять мисливську зброю в зарядженому стані, що може призвести до випадкового пострілу.

Приклади:

25.12.2005 року в мисливських угіддях товариства військових мисливців і рибалок Західного регіону біля с. Карів Сокальського району під час полювання на хутрового звіра гр. О.В.М., місцевий житель, грубо порушив правила поводження з зарядженою мисливською зброєю «ИЖ-27», 12 калібру, внаслідок чого відбувся самовільний постріл, яким був поранений його син.

11.11.2007 року в мисливських угіддях ТМіР „Крижень” поблизу с.Убині Кам’янка-Бузького району під час спільного полювання на зайця гр. К.М.Р., житель м. Львова внаслідок необережного поводження з зарядженою мисливською зброєю ТОЗ-БМ, 16 калібру, пострілом з неї поранив гр. О.Л.Б., жителя К.-Бузького району.

25.08.2012 року гр. К.В.В., житель Жидачівського району, після закінчення полювання на пернату дичину, повертаючись додому, випадковим пострілом з власної рушниці „ТОЗ-25”, 16 калібру, яка була заряджена, поранив у ліве плече гр. М.Б.Б., місцевого жителя.

Інша причина НП: під час полювання на пернату дичину багато мисливців не враховують індивідуальних особливостей водойми, на якій полюють, не звертають увагу на наявність заростей очерету, кущів, дамб, інших місць з обмеженим оглядом, де також можуть бути мисливці, і стріляють у птахів, що летять на незначній висоті.

Приклади:

06.09.2009 року на території Бабичівського лісництва в мисливських угіддях Радехівського товариства мисливців і рибалок поблизу с. Трійця під час полювання на пернату дичину гр. Б.І.П., житель м. Львова із своєї мисливської рушниці „ИЖ-27Е”, 12 калібру з необережності під час пострілу по дикій качці, яка летіла на незначній висоті, поранив дробом у щоку гр. К.І.І., жителя с.Нивиці Радехівського району.

11.09.2010 року в мисливських угіддях поблизу с. Рудківці Жидачівського району на озері під час полювання на пернату дичину отримав дробове поранення ноги від нез’ясованої особи гр. Б.А.Я., мешканець Жидачівського району, який ховався у заростях очерету.

27.08.2011 року в мисливських угіддях поблизу с. Хмільно Радехівського району гр. І.Т.Я., житель м. Радехів, перебуваючи у заростях кущів поблизу меліоративного каналу, під час полювання на пернату дичину отримав вогнепальне поранення правої руки і живота з мисливської рушниці „ТОЗ-63”, 16 калібру, зареєстрованої на іншого мисливця, гр. С.А.Б., жителя Радехівського району.

Іще однією поширеною причиною поранень та загибелі громадян є те, що окремі з них ігнорують заходи особистої безпеки, наважуючись на незаконне полювання у заборонений час (час, коли полювання закрите, у нічний час). При цьому полювання ведеться в умовах недостатньої видимості, а пошук дичини здійснюють за допомогою підручних освітлювальних приладів (ліхтариків, фар автомобіля тощо), що суттєво підвищує небезпеку отримання вогнепальних поранень.

Приклади:

17.07.2005 року в мисливських угіддях Радехівського держлісгоспу поблизу с. Бебехи Радехівського району під час спільного незаконного полювання у нічний час на дикого кабана гр., О.В.Г., житель смт. Лопатин, грубо порушивши правила поводження з мисливською зброєю, здійснив постріл у нечітко видиму ціль, смертельно поранивши гр. О.П.О.
07.02.2010 року в мисливських угіддях ДП „Боринське лісове господарство” поблизу с. Красне Турківського району гр. А.Й.Й., житель с.Красне під час незаконного полювання на дикого кабана (сезон полювання закінчився), з гладкоствольної рушниці „ИЖ-18”, 12 калібру здійснив постріл у нечітко видиму ціль, яким смертельно поранив гр. Ш.М.А., жителя Турківського району. За цим фактом стосовно гр. Ш.М.А. Турківський РВ порушив кримінальну справу за вчинення злочину, передбаченого ч. 1 ст. 119 КК України.

05.12.2012 року у лісовому масиві поблизу с. Верин Миколаївського району гр. Ш.Н.І., місцевий житель, під час спільного незаконного полювання на дикого кабана, грубо порушивши правила полювання, здійснив постріл у нечітко видиму ціль, яким смертельно поранив гр. Д.А.В., місцевого жителя.

29.06.2013 року гр. Л.І.В., житель м. Золочів, під час проведення незаконного полювання (у заборонений для полювання та нічний час) у мисливських угіддях між селами Почапи та Білий Камінь Золочівського району, здійснив постріл, не бачачи ціль (на „шум”) з власного мисливського карабіна „Браунінг” та смертельно поранив Ю.О.Р., жителя Золочівського району. За цим фактом відкрито кримінальне провадження.

Саме під час незаконного полювання за вказаний період зареєстровано найбільше випадків загибелі громадян – 4, і лише 1 смертельний випадок трапився під час офіційно дозволеного полювання.

На території Львівської області, починаючи з 17 серпня 2013 року, в кожному міськрайоргані внутрішніх справ створені постійно діючі рейдові групи з числа працівників міліції, які протягом усього мисливського сезону будуть надавати допомогу працівникам Держлісагентства, Державної екологічної інспекції, громадськості у боротьбі з браконьєрством та порушеннями правил полювання, допомагатимуть перевіряти документи у мисливців, які дають право на полювання.

Про це «ЩЛ» повідомив майор міліції Руслан Щепний, старший інспектор з особливих доручень відділу дозвільної системи, ліцензування та державного охоронного нагляду Управління громадської безпеки Головного управління МВС України у Львівській області

Архіви