МВС прирівняло кіберзлочини до торгівлі людьми – експерт

В Україні в органи внутрішніх справ було подано лише 14-15 заяв від жертв торгівлі людьми. У Львівській області – 2 заяви. Про це у відеопрограмі Львівського прес-клубу «Одне питання» повідомила голова західноукраїнського центру "Жіночі перспективи" Любов Максимович.

«Іншу статистику подає Міжнародна організація з міграції: статус потерпілих з торгівлі людьми отримали у 2011 році понад 600 осіб, тобто більшість цих жертв були ідентифіковані за сприяння громадських організацій і лише 2 % звернень від потенційних потерпілих було до правоохоронних органів»,- наголосила Любов Максимович.

«Коли ми 15 років тому починали працювати, в управлінні внутрішніх справ не було підрозділу з боротьби з торгівлею людьми. У 1999-2000 році у Львові і областях були створені перші відділи з боротьби з торгівлею людьми, потім їх реорганізували в управління і до 2009 року були сформовані сильні департаменти з боротьби з торгівлею людьми. Але в 2009 році МВС України створило управління з боротьби з кіберзлочинністю і навесні 2010 року департамент з боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, було реорганізовано в департамент з боротьби з кіберзлочинністю і торгівлею людьми. І був створений відділ з боротьби з торгівлею людьми. Кількість осіб, яі працюють у відділі є значно меншою, ніж кількість осіб, які працювали в департаменті з боротьби з торгівлею людьми. Тобто ця реорганізація не принесла того ефекту, який очікувала громадськість і міжнародні організації», – розповіла Любов Максимович.

Архіви