На 30 безкоштовних поїздок можуть розраховувати 24 категорії пільговиків, – перевізник

З 24 травня особи, які користувалися правом пільгового (безоплатного) проїзду у автобусах, повинні платити за проїзд. А витрати їм будуть компенсовувати органи місцевого самоврядування. Таким є алгоритм втілення в життя постанови Кабміну №197 про монетизацію пільг.

Про це сьогодні, 26 квітня, під час прес-конференції на тему: «Перевезення пільговиків. Монетизація у Львівській області. Конкурс на перевезення у Львові», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив голова Асоціації перевізників Львівщини Іван Велійка.

На його думку, постанова добра для перевізників тим, що тепер водії та пасажири перестануть сваритися між собою.

– Зникне 70 відсотків скарг. Не буде конфлікту між водієм і пасажиром, – зауважив він.

Водночас, перевізники дотепер не знають, як постанова про монетизацію пільг буде діяти.

– На сьогодні ми не маємо жодної інформації стосовно того, як це буде втілюватися в життя. За вищезгаданою постановою деякі категорії пільговиків втратили право на пільгу, і вони відшкодування як в монетизацію не отримають, – каже Іван Велійка. 

За словами Івана Велійки, на монетизацію, тобто на 30 безкоштовних поїздок, можуть розраховувати 24 категорії пільговиків. Без пільг залишаться тільки пенсіонери за віком.

– Що стосується учасників бойових дій, до зараз чинна наша домовленість, між перевізниками та обласною радою, що ми перевозимо їх безкоштовно. Сподіваюся, що ця домовленість буде і надалі чинною, – повідомив голова Асоціації перевізників Львівщини.

Голова Львівської обласної профспілки працівників автомобільного транспорту і дорожнього господарства Юрій Кривенко має безліч зауважень до постанови Кабміну.

– У рішенні зазначено, що гарантують 30 поїздок в місяць безкоштовно. Але – за рахунок місцевого бюджету. Ми сподівалися, що буде інакше. Наприклад, що 30 поїздок гарантує держбюджет, а 30 – місцевий. Також в цій же постанові згадують, що ці 30 безкоштовних поїздок – на розгляд місцевої ради, – каже він.

Наразі перевізники очікують зустрічі з обласною та міською владами Львова, щоби уточнити всі незрозумілі питання. Адже за місяць перевізники мають намір відмовляти у проїзді пасажирам, які не платитимуть.

Архіви