Музиканти Шутки живуть лише з концертів

Коли подружжя музикантів Ольги та Остапа Шутків грають, то люди забувають про їжу. Саме тому вони не грають на весіллях.

Про це сьогодні, 5 січня, під час прес-зустрічі, яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила українська віолончелістка Ольга Шутко.

– На початках нашої кар’єри було таке, що ми грали в ресторанах. Це був дуже дорогий ресторан. Але відвідувачі не могли їсти. Їм було незручно жувати, бо ми дуже емоційно грали. Під таку музику неможливо їсти, – згадує вона.

За словами її чоловіка, скрипаля Остапа Шутка, сучасний музикант мусить вміти грати будь-які твори, в будь-якому жанрі та в будь-якій ситуації.

– Найбільші віртуози свого часу як от Паганіні, Шопен, Ліст, Сарасате, були музикантами, яких розуміли і професіонали, і непрофесіонали. І вони грали будь-що, і грали ті самі кавер-версії на той час. Це – напрямок в 20 столітті, коли академічна музика відділилася від просто народу. І ми зараз пожинаємо плоди.

Люди не хочуть слухати класику в тому вигляді. Концерт класичної музики, який був сто років тому, мало чим відрізняється від того, що є зараз. Той самий репертуар, ті самі музиканти, так само виглядають, так само грають. А ми ще дивуємося, чому люди не хочуть йти на концерти, – констатує він.

А музиканти зацікавлені, щоби їхні концерти відвідували, адже їхні гонорари в багатьох випадках залежать від кількості проданих квитків.

– В Україні я не знаю інших артистів, крім нас, які би жили тільки з концертів. Усі десь працюють: хто в консерваторії, хто в оркестрі, хто в оперному театрі. А концерт для них – як додатковий бонус. А ми живемо з концертів, – стверджує Остап Шутко.

За його словами, щоразу перед концертом він каже слухачам, які присутні в залі, якщо їм не сподобається виконання першого твору, то вони можуть встати, повернути квиток і їм віддадуть гроші.

– Ще жодного разу не було, аби довелося повертати гроші, – говорить скрипаль.

Довідка 
Остап Шутко народився у Львові в родині музикантів (його мати – Лідія Шутко також видатна українська скрипалька, народна артистка України). У 14 років Остап Шутко виступив як соліст з симфонічним оркестром Львівської філармонії і з того часу постійно концертує.
 
Він навчався в Національній музичній академії у Львові, в школі Гілдхол у Лондоні і в Національнії музичній академії України в Києві.  
 
Остап Шутко є лауреатом міжнародних конкурсів, а також стипендіатом багатьох стипендій і нагород.
 
З 1999 до 2007 рр. викладав у Національній музичній академії України, був наймолодшим викладачем за всю її історію.
 
Остап Шутко виступає як соліст та камерний виконавець в усій Європі. Він  випустив 10 компакт-дисків.
 
Заснований ним концертно-продюсерський центр «Індивідуаліс» організовує Міжнародний незалежний музичний конкурс «Індивідуаліс», виставку музичних інструментів та аксесуарів “Індівідуаліс”; здійснює проект “Сеностріс” та багато інших.
 
Більше 200 дітей в Україні отримали стипендії від Остапа Шутка.
 
Остап Шутко концертує також з дружиною Ольгою (віолончель) і дітьми – Назаром, Андрієм і Романом.

12 січня у Львівській обласній філармонії відбудеться їхній концерт, де родина Шутків виступить у повному складі під акомпанемент академічного оркестру “Віртуози Львова”.

Архіви