Три сини-музиканти – найбільше досягнення Ольги та Остапа Шутків

До сорока років я був сином відомої скрипальки Лідії Шутко. А коли я оформився в самостійну одиницю, то з’явився Назар, який грає краще за мене і тепер я – батько Назара Шутка.

Так сьогодні, 5 січня, під час прес-зустрічі, яка відбулася у Львівському прес-клубі, сказав один із найвідоміших українських музикантів нашого часу скрипаль Остап Шутко. 

Він розповів, як цього року музична родина вперше виступала в Бахмуті (колишній Артемівськ). У цьому місті центром культури є найстаріше музичне училище в Україні. 
– І коли ми домовлялися про концерт, обговорили всі моменти, наприкінці розмови директор училища питає: «А Назар Шутко буде?», – згадує скрипаль. 
За словами батька трьох талановитих синів – Назара, Романа і Андрія, його діти – це третє покоління музикантів.
 
– Як діти, які росли в музичній родині, вони мали доступ до музики в той спосіб, в який інші діти не мають. Вони могли змалечку ходити та їздити з нами на концерти. Двоє дітей їздять з нами з восьми місяців, – розповідає Остап Шутко. 

За словами його дружини, віолончелістки Ольги Шутко, коли в них народився первісток, то вони не знали, що дітей можна возити за собою на гастролі. 

– Ми думали, що дітей треба залишати вдома, з бабцями. Але наша бабця грала на той момент дуже активно. І ми зрозуміли, що ми можемо брати дітей з собою, що нам вистачає гонорарів, щоби купувати квитки, на інші потреби. І завжди за лаштунками були люди, які з задоволенням займалися нашими дітьми, – згадує вона. 

Остап Шутко зауважив, що за кордоном до батьків з дітьми ставляться більш приязно. 

– В Україні ми не раз опинялися в ситуаціях, коли на нас криво дивилися і казали: «Як цигани, возять з собою дітей, діти до школи не ходять, вони виростуть тупі-тупі». За кордоном нам такого ніколи не казали, – каже скрипаль. 

Хоча насправді хлопчики вчаться у Львівській музичній школі-інтернаті імені Соломії Крушельницької. А інструменти обирали собі довільно.

– Роман починав зі скрипки. І рік мучився. А потім перейшов на фортепіано і знайшов свій інструмент, – згадує Остап Шутко. 

У родини є крихітна скрипочка, на якій починають учитися грати з чотирирічного віку. Проте Роман заявив, що він не хоче стоячи грати. Тому варіант з фортепіано йому дуже зімпонував. 

А посадити наймолодшого сина, Андрія, за віолончель вирішив батько.

– Я вважаю, що так віртуозно грати на віолончелі, як може Оля, це – дуже рідкісний дар. І шкода, якщо він пропаде. І він погодився, він – дуже добра дитина, – розповідає про сина скрипаль. 
Серед головних досягнень подружжя музикантів вважає саме своїх дітей.

Довідка 
Остап Шутко народився у Львові в родині музикантів (його мати – Лідія Шутко також видатна українська скрипалька, народна артистка України). У 14 років Остап Шутко виступив як соліст з симфонічним оркестром Львівської філармонії і з того часу постійно концертує.
 
Він навчався в Національній музичній академії у Львові, в школі Гілдхол у Лондоні і в Національнії музичній академії України в Києві.  
 
Остап Шутко є лауреатом міжнародних конкурсів, а також стипендіатом багатьох стипендій і нагород.
 
З 1999 до 2007 рр. викладав у Національній музичній академії України, був наймолодшим викладачем за всю її історію.
 
Остап Шутко виступає як соліст та камерний виконавець в усій Європі. Він  випустив 10 компакт-дисків.
 
Заснований ним концертно-продюсерський центр «Індивідуаліс» організовує Міжнародний незалежний музичний конкурс «Індивідуаліс», виставку музичних інструментів та аксесуарів «Індівідуаліс»; здійснює проект «Сеностріс» та багато інших.
 
Більше 200 дітей в Україні отримали стипендії від Остапа Шутка.
 
Остап Шутко концертує також з дружиною Ольгою (віолончель) і дітьми – Назаром, Андрієм і Романом.

12 січня у Львівській обласній філармонії відбудеться їхній концерт, де родина Шутків виступить у повному складі під акомпанемент академічного оркестру «Віртуози Львова».

Архіви