Міськвиконком повернув собі повноваження видавати дозволи на будівництво

Відтепер всі дозволи на будівельні роботи у Львові надаватиме міськвиконком.

Таке рішення прийняли депутати міськради під час пленарного засідання.

Перші рішення розглянуть уже цієї п’ятниці. Поки що це дозволи на невеличкі будівельні роботи – переобладнання горища в житлове приміщення та реконструкцію приміщення для виробничих потреб.

Про це сьогодні, 21 червня, під час інтерв’ю-прес-конференції на тему:
«Які зміни відбуваються в забудові Львова після передання повноважень інспекції архітектурно-будівельного контролю з Києва до Львова?», що відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила начальник юридичного управління Львівської міської ради Гелена Пайонкевич.

– Перед тим як надати забудовникові дозволи, міськвиконком буде розглядати всі містобудівні умови та обмеження. Це робиться через те, що у місті збільшилася кількість, так званих, скандальних забудов. До цього часу такі дозволи видавало управління архітектури міської ради, – каже вона.

За словами заступника голови громадської ради при Львівській ОДА Олесі Дацко, до 2010 року ці повноваження вже належали виконкомові.

– Сесія міськради не приймала жодних рішень, які би ці повноваження з виконавчого комітету знімали. Це виконком самовільно переклав свої повноваження спочатку на департамент містобудування, а потім на управління архітектури, – каже вона.

Також Олеся Дацко нагадала, що рішення сесії міськради має вищу силу, ніж рішення міськвиконкому. І якщо депутати міськради таким чином розподілили повноваження, то так і має бути.

– Тому з 2010 року ці повноваження з міськвиконкому ніхто не знімав. І всі містобудівні дозволи мав би видавати міськвиконком. Постає дуже велике питання щодо законності, чому їх видавав департамент містобудування або управління архітектури, – ставить риторичне питання громадський діяч.

Архіви