Незаконні забудови Львова реєструють нотаріуси в інших містах

Недобросовісні забудовники скористалися можливістю отримувати право на власність у будь-якому місті України. І вони приховують від державних реєстраторів справжні причини, чому не можуть зареєструвати будівництво за місцем його розташування.

Про це сьогодні, 21 червня, під час інтерв’ю-прес-конференції на тему:
«Які зміни відбуваються в забудові Львова після передання повноважень інспекції архітектурно-будівельного контролю з Києва до Львова?», що відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила начальник юридичного управління Львівської міської ради Гелена Пайонкевич.

Вона нагадала, що держава запровадила принцип екстериторіальності, коли право власності на об’єкт нерухомого майна може бути зареєстрованим як у Львові, так і в будь-якому місті країни, будь-яким приватним нотаріусом. І такий принцип породив доволі жахливу ситуацію.

– Ми проводимо боротьбу з незаконним будівництвом на Снопківській, 18, де право власності на дев’ятиповерховий будинок, збудований без жодних дозвільних документів, було оформлено за рішенням суду. Враховуючи те, що місто перебуває з забудовником в судовому процесі і жоден з львівських нотаріусів не погодився зареєструвати це будівництво,вони звернулися до нотаріуса в Києві і тихесенько зареєстрували право власності на квартири без жодного дозвільного документу. Львівські нотаріуси поінформовані про ситуацію, – розповідає юрист.

Вона стверджує, що зараз міськвиконком надіслав до управління юстиції у Львівській області список скандальних забудов.

– Щоби нас інформували, якщо забудовники схочуть реєструвати право власності. Але охопити всю Україну і довести до відома, що не можна реєструвати право власності на такі об’єкти, складно, – каже Гелена Пайонкевич.

За її словами, зараз склалася ситуація, що держава, нібито, віддала свої повноваження органам місцевого самоврядування. Але якщо глибше проаналізувати законодавство, то зовсім нічого не змінилося, наприклад, в оформленні земельних відносин. Як і раніше, потрібно звертатися до Києва.

– Ми скеровуємо декларації з пакетом документів до Києва, де їх вносять в реєстр та присвоюють номер. І тільки після того забудовник може приступити до реалізації своїх намірів забудови, – каже вона.

Архіви