Менінгіт на Львівщину прийшов з Росії

Від початку липня на Львівщині зареєстровано 60 випадків захворювання на серозні менінгіти. Про це у відеопрограмі Львівського прес-клубу «6 хвилин про» повідомила головний позаштатний епідеміолог департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Наталія Тімко. 

Найбільша кількість хворих, за словами Тімко, сконцентрована у Буському районі. Там зареєстровано 25 випадків, з них 8 – серед дітей. Люди дотепер перебувають на стаціонарному лікуванні, але іхньому життю нічого не загрожує. Наталія Тімко вважає, що ентеровірусна інспекція, яка провокує серозні менінгіти, прийшла з Росії, оскільки про спалахи ентеровірусу повідомили з Російської Федерації. 

Надзвичайно високим є нині рівень захворювання на вірусні гепатити В і С, які передаються парентеральним шляхом, через статеві стосунки, зубну щітку, рушник тощо, розповіла Наталія Тімко. 

Надзвичайно актуальним є, за словами позаштатного епідеміолога, і захворювання на ботулізм, яке спричиняє споживання продуктів з бомбажних банок – особливо мясні і рибні консерви. 

Крім того, зараз у Європі поширюється респіраторна близькосхідна короновірусна інфекція. Є небезпека, що вона може потрапити на Львівщину, оскільки передається повітряно-крапельним шляхом. 

Архіви