Медикам та освітянам Львівської області заборгують майже 87 млн гривень зарплати

До кінця цього року медикам та освітянам Львівської області заборгують майже 87 млн гривень зарплати. Якщо Мінфін не візьме на себе тягар з виплати зарплати бюджетникам, то ці кошти доведеться вишукувати у обласному бюджеті.

Про це сьогодні, 24 жовтня, під час прес-конференції на тему «Аналізуємо виконання обласного бюджету. Чому важливо, щоб голови профільних комісій звітували? Дрогобич і Стрий – заручники перспективних планів. Громадський бюджет Кам’янка-Бузького району під зривом – у чому причина?», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив депутат фракції «Самопоміч» у Львівській обласній раді Іван Собко.

Він нагадав, що завтра, 25 жовтня депутати Львівської обласної ради на сесії розглянуть питання виконання обласного бюджету за 9 місяців, особливості формування обласного бюджету на 2019 рік. А також перерозподілять 15 млн гривень, які були передбачені на певні програми, але не були використані. 

– На сьогодні обласний бюджет Львівської області виконаний. І навіть – перевиконаний. Перевиконання становить 2,4 відсотка або 23 млн гривень. Згідно з Бюджетним кодексом місцева рада має право розподілити такі кошти, якщо перевиконання становить не менше ніж 5 відсотків. П’ять відсотків немає. Тому ці 23 млн гривень ми зараз не розподілятимемо, – пояснює депутат. 

За його словами, навіть якщо область закумулює всі наявні в резерві кошти, то все одно на виплату зарплати вчителям та медикам бракуватиме ще 50 млн гривень. 

За словами народного депутата України від фракції «Самопоміч» Любомира Зубача, ситуація з недофінансуванням є не тільки у Львівській області, але й в усій Україні.

– Станом на сьогодні є близько 20 відсотків недофінансування різних субвенцій. Тобто держава недодає п’яту частину тих коштів, які би мала дати громадам. А наступного року, за розрахунками Асоціації міст, у проекті державного бюджету на 2019 рік для зарплат освітянам бракуватиме 14,6 млрд гривень, для медиків – 12,1 млрд гривень, – попереджає народний депутат. 

Архіви