Лише 23% виборців Львівщини пообіцяли проголосувати – соціолог

Для львів’ян є найбільшою цінністю державність. І вони завжди будуть обирати ті партії, які обстоюють державність. Тому львів’яни обирають емоційно, серцем. А на емоції впливають гарні картинки. Жодна з партій не показала, що вона погана, всі казали які вони добрі.

Про це сьогодні, 25 жовтня, під час відеомарафону «Вибори 2015: як Львівщина обирає нову місцеву владу», який відбувається зараз у Львівському прес-клубі,  повідомила соціолог  Наталія Зайцева-Чіпак.

– На рівні області 23% сказали, що підуть на вибори, але не знають, за кого будуть голосувати. Це електорат, який уже швидко перекидається з однієї партії на іншу, – каже вона.

Тому, за її словами, навіть спеціалістам важко зрозуміти, чи підтасовуються рейтинги.

– Після Майдану у нас швидко змінюються уподобання. Громадкість лихоманить. Тому зараз важко зрозуміти, чи граються з нами, – каже він.

За словами  політолога Ігоря Танчина, на місцевих виборах завжди була погана явка.

– Якщо взяти вибори мера, то більшість кажуть, що чинним вони незадоволені, бо він уже набрид. А інші – не кращі. Тому більшість вирішує, що краще вже не йти, – каже він.

Щодо підтасовування соціологічних опитувань, то, за його словами, найпримітивніший спосіб це зробити – висмоктати з пальця цифри., приписати їх якійсь групі і сказати, що воно так є. А більш тонкий – маніпулювати похибками, спробувати змінити питання, що також може вплинути на опитування та іншим.

Архіви