Львову знову потрібно магдебурзьке право – експерт

Кандидати у міські голови Львова не вираховують, скільки будуть коштувати їхні передвиборчі обіцянки.

Про це сьогодні, 1 жовтня, під час четвертих публічних дебатів на тему: «Хто з кандидатів у міські голови Львова збере найбільше коштів для самоврядної громади міста і як це зробить?», що відбулися у Львівському прес-клубі,  повідомив аналітик ГМ «ОПОРА» Олександр Неберикут.

– Вони часто говорять, що тут або тут можна закумулювати ресурси. А якщо зіставити з тими обіцянками, то насправді їм дуже важко буде вирішувати якісь поточні проблеми. Нереально залучити ті ресурси, які вони обіцяють. І дуже часто в обіцянках не враховується часовий фактор. Коли ми говоримо про залучення інвестицій чи запровадження реформ, які не зовсім є в компетенції міського голови, це може зайняти дуже багато часу і тут немає розуміння, що на це може піти не одна каденція, – робить висновок громадський активіст.

Натомість виконавчий директор Львівського регіонального відділення Асоціації міст України Василь Абаімов вважає, що саме зараз, дякуючи децентралізації, для міських голів та територіальних громад настають майже золоті часи.

– Місто Львів – це одне з міст в Україні, яке мало магдербурзьке право. Це було ще в середні віки, коли король вирішив, що треба залишати повноваження і фінанси на місцях. Ніхто краще, ніж громадяни міст, не будуть знати як їх використати. Ота краса архітектури, яку ми бачимо у Львові – це результат магдебурзького права, – вважає експерт.

Архіви