44% мешканців Львова – за зміну адміністративно-територіального устрою України

Майже 28% опитаних львів’ян вважають, що тільки активні бойові дії на Сході України є найбільш вигідними для вирішення ситуації стосовно окупованих територій Донбасу. Ще 20% вважають, що варто заморозити конфлікт, 16 – відокремити ці території так, як вони є, майже стільки ж пропонують надати територіям Донбасу особливого статусу та 11% – провести економічну та військову блокаду.

Про це сьогодні, 30 вересня, під час прес-конференції на тему: «Електоральні настрої населення Львова станом на кінець вересня 2015 року», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив президент українського фонду «Громадська думка» Володимир Подгорнов.

За його словами, думку про відокремлення окуповані території без особливих статусів підтримують ті особи, які голосують за «Свободу» та Радикальну партію.
Також, за його словами, майже 44% мешканців Львова вважають, що варто змінити адміністративно-територіальний устрій України. Водночас майже 34% опитаних виступають проти цього.

Володимир Подгорнов також зазначив, що останнім часом фокус інтересу львів’ян зміщується від проблем самоврядування до загальнонаціональних проблем. Тобто, набагато менше, порівняно з результатами опитування місячної давності, мешканці міста цікавляться місцевими проблемами.

– Хоча зараз теж львівяни вважають, що найбільші проблеми місцевого самоврядування – використання коштів не за призначенням, відсутність діалогу з громадськістю, відсутність законодавчого забезпечення, безініціативність та відсутність кваліфікованих кадрів, – каже він.

Мешканці західного регіону вважають, що політики мають більше захищати інтереси жителів регіону, в якому живуть. І тільки на третьому місці для них, політиків, має бути захист ідеологічних принципів.

Довідка

Дослідження проводилося 20-28 вересня 2015 року. Було опитано 800 осіб, похибка становить 2,5%. 

Архіви