Львівському СІЗО бракує то води, то свіжого повітря

Прокуратура Львівської області внесла подання міському голові Львова та начальнику управління Державної пенітенціарної служби України у Львівській області з вимогою вжити негайних заходів для забезпечення водопостачанням Львівське СІЗО.

Підставою для такого подання стали результати перевірки, в ході якої виявлено порушення прав ув’язнених на відповідні житлово-побутові умови утримання внаслідок відсутності належної подачі води і сталої роботи системи каналізації. Адміністрація установи, повідомляє прес-служба прокуратури у Львівській області, не вжила заходів для вирішення цієї проблеми.

На переконання прокуратури, погане водлпостачання Львівського СІЗО зумовлене також бездіяльністю і неналежним виконанням службових обов’язків посадовців Львівської міської ради і комунального підприємства «Львівводоканал», які не провели необхідних ремонтних робіт. Через це прокуратура Львівської області має намір притягнути винуватців до відповідальності.

У коментарі для «ЩЛ» Мирослав Демків, речник управління Департаменту виконання покарань у Львівській області, сказв, що проблеми у СІЗО з водопостачанням є тільки на третьому поверсі, але це через низький тиск у трубах. Департамент вже написав листа у "Львівводоканал", щоб той вирішив цю проблему. У "Львівводоканалі" запевнили, що ці проблеми тимчасові, і вони пов’язані з ремонтом дороги на вул. Городоцькій, через що зменшений тиск подачі води у цей район міста".

Водночас "Львівводоканал" бере на себе зобов’язання замінити труби до СІЗО якраз під час ремонту цієї вулиці. Ув’язнені на третьому поверсі водою забезпечені, У кожній камері є бачок для питної води, а також доставляють технічну воду в «баклажках» – для зливу каналізації. Інших проблем із каналізацією в СІЗО немає», – зауважив Мирослав Демків.

Правозахисниця Лідя Тополевська на прохання "ЩЛ" прокоментувати цю проблему водопостачання заявила, що найбільший клопіт СІЗО – це перенаселення: відсутність найнеобхіднішого життєвого простору і свіжого повітря для затриманих. Особливо це допікає у спекотний період.

Архіви