Львівська ОВК подає до суду через зрив довиборів

Львівська обласна виборча комісія підготувала адміністративний позов до суду, яким просить визнати протиправною бездіяльність Львівської облради щодо прийняття рішення про фінансування довиборів і зобов’язати ЛОДА прийняти рішення про їх фінансування.
Про це сьогодні, 17 січня, повідомив під час прес-конференції голова Львівської обласної територіальної виборчої комісії  Микола Щур.

 «Ми хочемо, щоб суд дав роз’яснення, хто і як мав би виділити кошти на проміжні довибори до Львівської обласної ради. Відповідачем у позові є Львівська облдержадміністрація. Зараз ми змушені констатувати, що довибори до облради є практично зірвані. За календарним планом ще вчора мали друкувати бюлетені», – розповів Микола Щур. Він зауважив, що невідомо, чи буде забезпечене належне фінансування, якщо 27 січня довибори будуть визнані такими, що не відбулися і будуть призначені нові.

«Навіть якщо буде призначено новий виборчий процес, ми почнемо його з боргів, адже потрібно буде виплатити зарплату членам виборчкомів, які зараз працюють», – сказав Микола Щур.

Нагадаємо, вчора голова бюджетної комісії Львівської обласної ради Ярослав Качмарик зазначив, що виділити 7 млн грн з обласного бюджету немає як і довибори повинні фінансуватися з державного бюджету

Додамо, Львівська обласна державна адміністрація звернулася із листом до Львівської обласної ради, щоб розглянути питання фінансування довиборів на позачерговій сесії облради.

Як інформував ZAXID.NET, для проведення проміжних довиборів до Львівської обласної ради потрібно 7 млн грн. Як каже голова Львівської обласної ТВК Микола Щур, виборча комісія має затвердити свій загальний бюджет, а лише тоді починати друк бюлетенів, натомість такої суми – 7 млн грн – з обласного бюджету на сьогодні виділити не можуть, оскільки не знайшли джерела фінансування. У Львівській ОДА пропонують виділити 300 тис. грн на ці потреби. Натомість, де знайти 7 млн грн – не знають. У бюджеті області на 2013 рік коштів на довибори не передбачені.

Також у Львівській ОДА інформують, що на звернення до ЦВК про фінансування довиборів надійшла відповідь, що згідно з чинним законодавством, ці видатки має фінансувати обласний бюджет.

Нагадаємо, що 14 січня голова Львівської обласної ТВК Микола Щур повідомив, що видатки на довибори можна скоротити до 5 млн грн, і звинуватив Львівську ОДА в тому, що вона зриває довибори.

Архіви