Львівська облрада віддає гаражі і санаторії без «ProZorro»

На початку року Верховна Рада прийняла закон, який передбачає, що майно громад повинно продаватися через електронні аукціони. Натомість Львівська обласна рада замість того, щоб виконувати закон, проводить такі собі інвестиційні конкурси із залученням інвестицій. Тобто обходить закон за допомогою непрямої приватизації.

Про це 17 вересня, під час прес-конференції у Львівському прес-клубі повідомила голова фракції «Самопоміч» у Львівській обласній раді Інна Свистун.

– Таким чином облрада має намір продати дві будівлі колишніх дитячих санаторіїв на вулиці Коновальця. Ці об’єкти розташовані на земельній ділянці в пів гектара. Ці об’єкти є закладами охорони здоров’я і не підлягають приватизації. Але спосіб залучення інвестицій – це така собі непряма приватизація. Хтось зробить реконструкцію, оформить право власності на новостворені об’єкти, отримає можливість розбудовувати будь-що на величезній земельній ділянці мало не в центрі міста, – каже Інна Свистун.

Також облрада має намір надати дозвіл на проведення реконструкції гаражів в дворі будівлі облради з побудовою паркінгів. Та інвестиційний внесок, який хочуть отримати за це, лише три мільйони гривень.  

– Три мільйони гривень за можливість забудувати в центрі міста 7833 метри, величезні паркінги на Винниченка, – говорить Інна Свистун.

Депутатка також повідомила, що її колеги з фракції не погодилися на такі пропоновані рішення.

– Коли приймали порядок залучення інвестицій, я пропонувала, аби процес став публічним та прозорим, щоби конкурсна комісія, яка визначає умови залучення інвестиції, формувалася на підставі рішення сесії. Щоби всі депутати могли висловити свою думку і запропонувати членів такої комісії. Але, на жаль, це зауваження не врахували. І комісію сформував голова обласної ради своїм розпорядженням, – каже голова фракції «Самопоміч» у Львівській обласній раді Інна Свистун.

Архіви