Борислав вимагає від НАК «Нафтогаз Україна» дегазації міста

19 вересня у Києві під стінами НАК «Нафтогаз України» відбудеться позачергова сесія Бориславської міської ради. На порядку денному одне питання – вимога до НАК «Нафтогаз» забезпечити безпеку мешканців Борислава.

Про це 17 вересня, під час прес-конференції у Львівському прес-клубі заявила депутатка Бориславської міської ради, фракція «Самопоміч» Любов Голубіцька.

Вона нагадала, що місто Борислав стоїть на нафтових та газових родовищах. Видобуток нафти ввесь час збільшується. А ось газ, чомусь, вважається непотрібним. Компресорні станції, які повинні викачувати газ зі свердловин та проводити дегазацію міста, працюють лише чотири години на добу. Через це газ потрапляє в атмосферу, і мешканці побоюються, що будь-якої миті це може спричинити вибух.

– Ми хотіли купувати цей газ. Раніше ми використовували його для опалювання, готували на ньому їсти. Тепер нам в цьому відмовляють. Хоча ціна цього газу була б набагато нижчою, ніж того, який ми зараз купуємо, – каже Любов Голубіцька.

Місцеві депутати вже ставили це питання.

– Нещодавно я отримала листа з Міністерства екології та природних ресурсів. Мені повідомили, що з лютого до сьогодні у нашому місті було закрито 120 газових свердловин, – говорить Любов Голубіцька.

Найбільше турбує мешканців Борислава те, що підприємство, яке працює в їхньому місті та відкачує нафту, матиме юридичну адресу в іншій області. Отож, податки сплачуватиме там, а відповідати за свою діяльність у Бориславі не буде.  

Отож, місцеві депутати зрозуміли, що в Бориславі вони своїми силами вирішити цю проблему не зможуть. Тому постановили озвучити її під вікнами керівництва НАК «Нафтогаз України». міські депутати дуже сподіваються, що тут їх почують. Щоби мешканці міста та всі небайдужі українці змогли почути відповіді влади, у середу, 19 вересня, о 13.00 буде організовано пряму трансляцію засідання сесії Бориславської міської ради на сторінці у соцмережі Любові Голубіцької.

– Ми будемо звертатися до наглядової ради скасувати їхнє рішення щодо реорганізації підприємства та припинити забруднювати атмосферу, – каже депутатка Бориславської міської ради.

Якщо ж чиновники з Києва не дослухаються до мешканців Борислава, то у бориславців залишається тільки один спосіб тиску – перекрити міст, через який проїжджає важка техніка підприємства, що отруює місто.

– Люди перекриють цей міст. І тоді їхнє виробництво зупиниться. Але ми не хочемо вдаватися до цього. Ми все ще сподіваємося на те, що нас почують, – переконана Любов Голубіцька.

Архіви