Львівська облрада розпродує приміщення дитячих закладів, – депутат

За рекомендацією тимчасово створеної комісії Львівської обласної ради, яка відповідає за комунальне майно, було звільнено директора Львівського обласного центру краєзнавства, екскурсій та туризму учнівської молоді. Причина – занадто роздутий штат закладу. Натомість думку членів комісії з освіти та науки ніхто не питав.

Про це сьогодні, 29 січня, під час прес-конференції на тему: «Знищити не можна залишити: яку долю готують для комунальних закладів області?», яка відбулася у Львівському прес-клубі, заявила заступник голови фракції «Самопоміч» у Львівській облраді Галина Бордун.

Вона нагадала, що в сорокових роках минулого століття на Львівщині було створено три комунальні заклади, де діти в позашкільний час здобували  нові знання та навички. Це – Львівський обласний центр краєзнавства, екскурсій та туризму учнівської молоді, Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді та Львівський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді. І ось тепер обласна влада, замість того, щоби створювати програму стратегії розвитку позашкільної освіти в області, займається продажем комунальних приміщень, в яких розташовані ці заклади.

– Я отримала проект рішення, який будуть виносити на розгляд сесії обласної ради. В ньому нема ані слова про дітей, про стратегію, про довкілля. Там йдеться тільки про майно, – каже заступник голови фракції «Самопоміч» у Львівській облраді.

За її словами, коли звільняли керівника Львівського обласного центру краєзнавства, екскурсій та туризму учнівської молоді, то його не питали ні про те, що він зробив за роки свого керування, не питали, чи він має стратегію розвитку закладу.

– Можливо, він і не впорався з керуванням. Але ж разом з ним звільнили ще вісім працівників. І керівництво облради відзвітувало про суттєву економію бюджетних коштів. Але ж ці педагоги, які навчали дітей, мали зарплату – 4 тисячі гривень. Невже, це така велика економія? – риторично питає Галина Бордун.

На її думку, не може бути й мови про будь-яку реорганізацію вищезгаданих закладів позашкільної освіти, поки область не затвердить концепцію розвитку позашкільної освіти.

Архіви