Львів’яни мають змогу купити ліки від серцево-судинних захворювань та цукрового діабету за цінами виробника

З початку жовтня у Львові діє соціальна акція «Серцево-судинні та протидіабетичні ліки за ціною виробника». Вона організована ГО «Рідне місто» в межах благодійної програми «Рука допомоги» Петра Писарчука. Про це сьогодні, 27 жовтня, під час засідання Львівського прес-клубу повідомила представник ГО «Рідне місто» Софія Байса.

У рамках цієї соціальної акції кожен львів’янин, без винятку, має змогу придбати необхідні медикаменти для лікування серцево-судинних захворювань та цукрового діабету за цінами виробника у «1-ій Соціальній аптеці» на вул.. Гната Хоткевича, 30 а.

«Спектр цих захворювань є найпоширенішим, а що може бути ціннішим для людини, аніж її здоров’я? Тому ми вирішили допомогти тим людям, які мають гостру потребу у ліках, дати їм можливість зекономити. Адже, влада поки не має часу звертати уваги на проблеми людей», – зауважила Софія Байса. За її словами, вони зверталися до різних впливових людей з проханням підтримати цю акцію, однак відгукнулися лише Петро Писарчук та мережа «Сімейна аптека».

За словами голови мережі «Сімейна аптека», куди входить і «1-ша Соціальна аптека», Сергій Збирка, ліки в рамках цієї програми будуть реалізовуватись без жодних націнок, без рецепту тощо. Загалом, ці ліки, а це більше ста найменувань вітчизняних та імпортних препаратів, на 20-30 % будуть дешевшими, аніж в інших аптеках. «Коли наступила криза і ціни піднялися на все в рази, ми й задумали відкрити мережу соціальних аптек у Львові. А на початку жовтня до нас звернулася і ГО «Рідне місто» за ініціативи народного депутата Петра Писарчука. Ми одразу ж підтримали таку ідею», – наголосив Збирка.

Водночас представник ГО «Рідне місто» Олександр Смірнов додав, що щодня в рамках акції аптеку вул. Гната Хоткевича відвідує більше ста людей з різних районів міста. Зокрема, нардеп Петро Писарчук допоміг обіговими коштами на закупівлю ліків А самі ліки за цінами виробника продаватимуться більше року, доки не стабілізується економічна ситуація в країні. «Окрім того, Петро Писарчук наголосив, що допоможе кожній людині, яка не має можливості взагалі купити ті чи інші ліки», – додав Смірнов.

Окрім того, Софія Байса наголосила, що зараз вони моніторять ситуацію, як працює цей проект, яка є найбільша потреба в медикаментах, і вже найближчим часом до акції планують залучити й інші соціальні аптеки у Львові: на вул. Гетьмана Мазепи, на Левандівці, в Рясне-2. Також розглядається можливість відкриття соціальної дитячої аптеки.

Архіви